Kui raamatukogu alustas 161 aasta eest 300 teosega, siis nüüdseks on sel ja selle haruraamatukogudel riiulites üle poolesaja tuhande köite. Direktor Aili Andersoni jaoks ei ole raamatukogus käijad mitte lihtsalt kliendid, vaid midagi märksa enamat.
Tarvastu raamatukogu direktor Aili Anderson, siia raamatukogusse on väga hubane sisse astuda. Tuled põlevad, on mõnusalt soe ja õhus hõljub piparkookide lõhn.
Kui me tähistasime raamatukogu juubelit Mustla rahvamajas, siis öeldi seal, et raamatukogutöö on elustiil. Kui nii võtta, siis me veedamegi ju päris palju oma päevast töölt. Raamatukogu ongi nagu teine kodu. Kui meil endal on siia hea tulla, siis on lugejatel ka hea.
Eks ruumid ka soodusta seda, meil on ju nii mitu asja koos. On raamatukogu, postipunkt, näituseruum, üleval muuseum ja hoovi peal käsitöökoda. Igav ei ole! Ja meil on haruraamatukogud Holstres, Kärstnas, Suislepas ja Välustes.
Kui palju on raamatukogu viimase 162 aastaga muutunud?
Meie raamatukogu asutaja Hans Wühner ütles, et inimene võib terve elu õppida ja peabki õppima. Meil on siin mitu asja koos; kui ma raamatukogundust õppisin, siis olin kindel, et ma ei taha jääda ühe kitsa tööülesande peale. Mulle meeldib olla maaraamatukoguhoidja, kus ma saan teha erinevaid asju.
Kõige parem on see, kui sinu käest küsitakse mõne teema või raamatu kohta, millest sa ei tea midagi. Küsitakse näiteks puunikerdamise kohta. Me arendame ju ennast ka, ega see ongi enda proovilepanek. Kõige parem ongi, kui pead kogu aeg värske püsima ja ennast täiendama.