L, 28.05.2022

Tegevust alustab Järvamaa esimene raamatukauplus

Kultuuritoimetus
Tegevust alustab Järvamaa esimene raamatukauplus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Esnas alustab tööd Järvamaa esimene raamatukauplus.
Esnas alustab tööd Järvamaa esimene raamatukauplus. Foto: Esna Galerii

Laupäeval, 29. jaanuaril, alustab eesti kirjanduse pidunädala raames Esnas tegevust Järvamaa esimene raamatukauplus.

Esna galerii on ka seni vahendanud üksikuid raamatuid, kuid nüüd on soov seda teha teadlikult ja galeriist eraldiseisva nähtusena, mis 2022. aasta jooksul leiab endale Esnas ka füüsilise kodu. «Raamatud, mida soovime oma külastajatele pakkuda, peavad aga olema lugudega raamatud, st kõik meile jõudvad raamatud on autori sissekirjutusega. Tulevikus loodame oma raamatute kollektsiooni kasvatada eeskätt Esna galeriid külastavate, st siin esinevate autorite raamatutega,» selgitab Esna galerii peremees Martin Bristol.

2019. aastal asutasid Lilian ja Martin Bristol oma kodumajapidamises aeglustumisele ja süvenemisele pühendatud näituste ja kultuurisündmuste Esna galerii. Galeriis eksponeeritud näituste kõrval on galerii oma tegevuses tähtsustanud tööde taga olevaid autoreid ja nende mõttemaailmu. Teisisõnu on keskendutud oma valdkonna pühendunud inimestele ja nende loometööle.

Koos kirjandusteadlase ja Esna galerii mõttekaasalase Aija Sakovaga on käelise kunsti sündmuste ja autorite kõrval Esnat külastanud ka kirjanikud ning toimunud on kirjandusvestlused. Samal ajal on selgunud, et Järvamaal ei ole enam mitte ühtegi raamatukauplust.

Eesti kirjanduse pidunädalal võtab Esna raamatukauplus vastu pidunädalal esinevate autorite raamatuid, aga ka varem Esnas esinenud ja Esnat külastanud autorite signeeritud loomingut.

29. jaanuaril toimub Esna galeriis vestlusõhtu Tõnu Õnnepaluga, kelle raamatud jõuavad samuti loodava Esna raamatukaupluse riiulitele.

Märksõnad
Tagasi üles