P, 27.11.2022

Nominendid teada! Need filmid pääsesid Oscarit püüdlema

«Kupee nr 6» nominentide hulka ei pääsenud!
Kultuuritoimetus
Nominendid teada! Need filmid pääsesid Oscarit püüdlema
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Benedict Cumberbatch filmis «Koera võim» 
Benedict Cumberbatch filmis «Koera võim» Foto: Filmikaader

Täna kuulutati välja Ameerika filmiakadeemia auhinna, Oscarite nominendid. Nende hulgast kuulutatakse võitjad välja pühapäeval, 27. märtsil.

Parim film

  • «Belfast»
  • «Coda»
  • «Don’t Look Up» («Ära vaata üles»)
  • «Drive My car»
  • «Düün»
  • «King Richard» («King Richard: kasvatades tšempioneid»)
  • «Licorice Pizza» («Lagritsapitsa»)
  • «Nightmare Alley» («Luupainaja allee»)
  • «The Power of The Dog» («Koera võim»)
  • «West Side Story»

Režissöör

  • Kenneth Branagh «Belfast»
  • Ryusuke Hamaguchi «Drive My Car»
  • Paul Thomas Andreson «Lagritsapitsa»
  • Jane Campion «Koera võim»
  • Steven Spielberga «West Side Story»

Peasosatäitja, mees

  • Javier Bardem «Being the Ricardos»
  • Benedict Comberbatch «Koera võim»
  • Andrew Garfield «Tick, Tick… Boom!»
  • Will Smith «King Richard»
  • Denzel Washington «The Tragedy of Macbeth»

Peaosatäitja, naine

  • Jessica Chastain, «Tammy Faye silmad»
  • Olivia Coleman «The Lost Daughters»
  • Penélope Cruz «Paralleelemad»
  • Nicole Kidman «Being the Ricardos»
  • Kristen Stewart «Spencer»

Parim meeskõrvalosatäitja

  • Ciaran Hinds rolli eest filmis «Belfast»
  • Troy Kotsur rolli eest filmist «Coda»
  • Jesse Plemons rolli eest filmis «Koera võim»
  • J.K. Simmons rolli eest filmis «Being the Ricardos»
  • Kodi Smit-McPhee rolli eest filmis «Koera võim»

Parim naiskõrvalosatäitja

  • Jessie Buckley rolli eest filmist «The Lost Daughter»
  • Judi Dench rolli eest filmis «Belfast»
  • Kirsten Dunst rolli eest filmis «Koera võim»
  • Aunjanue Ellis rolli eest filmis «King Richard»
  • Ariana DeBose rolli eest filmis «West Side Story»

Rahvusvaheline film

  • «Drive My Car», Jaapan
  • «Flee» («Põgenemine»), Taani
  • «The Hand of God», Itaalia
  • «Lunana: a Yak in the Classroom», Bhutan
  • «The Worst Person In the World» («Maailma halvim inimene»), Norra

Parim dokumentaalfilm

  • «Flee» («Põgenemine»)
  • «Summer of Soul»
  • «Writing With Fire»
  • «Ascension»
  • «Attica»

Parim lühidokumentaal

  • «Audible»
  • «Lead Me Home»
  • «The Queen of Basketball»
  • «When We Were Bullies»
  • «Thee Songs»

Eriefektid

  • «Düün»
  • «Vabamees»
  • «007: Surm peab ootama»
  • «Shang-Chi ja Kümne Rõnga legend»
  • «Ämblikmees: Pole koduteed»

Parim originaalstsenaarium

  • «Belfast»
  • «Don't Look Up»
  • «King Richard»
  • «Licorice Pizza»
  • «The Worst Person in the World»

Kohandatud stsenaarium

  • Sian Heder «Coda»
  • Ryusuke Hamaguchi, Takamasu oe «Drive My Car»
  • Jon Spaiths, Denis Villeneuve ja Eric Roth «Düün»
  • Maggie Gyllenhaal «The Lost Daughter»
  • Jane Campion «Koera võim»

Kunstnik

  • Patrice Vermete, Zszsanna Sipos «Düün»
  • Tamara Deverell, Shane Vieau «Luupainaja allee»
  • Grant Major, Amber Richards «Koera võim»
  • Stefan Dechant, Nancy Haigh «The Tragedy of Macbeth»
  • Adam Stockhausen, Rena DeAngelo «West Side Story»

Filmilaul

  • «Be Alive», filmis «King Richard»
  • «Dos Oruguitas», filmis «Encanto»
  • «Down to joy», filmis «Belfast»
  • «No time to die», filmis «007: Surm peab ootama»
  • «Somehow you do», filmis «Four Good Days»

Heli

  • «Belfast»
  • «Düün»
  • «007: Surm peab ootama»
  • «Koera võim»
  • «West Side Story»

Operaator

  • Greig Fraser «Düün»
  • Dan Laustsen «Nightmare Alley»
  • Ari Wegner «Koera võim»
  • Bruno Delbonnel «The Tragedy of Macbeth»
  • Januzs Kaminski «West Side Story»

Montaaž

  • Hank Corwin «Don’t Look Up»
  • Joe Walker «Düün»
  • Pamela Martin «King Richard»
  • Peter Scriberras «Koera võim»
  • Myrin Kersten, Andrew Weisbaum «Tick, Tick.. Boom!»

Parim grimm

  • «Coming 2 America»
  • «Cruella»
  • «Dune»
  • «The Eyes of Tammy Faye»
  • «House of Gucci»

Filmimuusika

  • Nicholas Britell «Don’t Look Up»
  • Hans Zimmer «Düün»
  • Germaine Franco «Encanto»
  • «Alberto Iglesias «Paralleelemad»
  • Jonny Greenwood «Koera võim»

Animafilm

  • «Encanto»
  • «Põgenemine»
  • «Luca»
  • «Michellid masinate vastu»
  • «Raya ja viimane lohe»

Parim lühianimatsioon

  • «Affairs of the Art», režissöörid Joanna Quinn ja Les Mills
  • «Bestia», režissöör Hugo Covarrubias
  • «Boxballet», režissöör Anton Dyakov
  • «Robin Robin», režissöörid Daniel Ojari ja Michael Please
  • «The Windshield Wiper», režissöör Alberto Mielgo

Parim lühifilm

  • «The Dress»
  • «The Long Goodbye»
  • «On My Mind»
  • «Please Hold»
  • »Ala Kachuu - Take and Run»
Märksõnad
Tagasi üles