L, 26.11.2022

Algas kandidaatide esitamine «LHV uue heliloomingu Au-tasule 2022»

Kultuuritoimetus
Algas kandidaatide esitamine «LHV uue heliloomingu Au-tasule 2022»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
«LHV uue heliloomingu Au-tasu 2021» žürii esinaine Tiia Teder andmas auhinda üle Rasmus Puurile.
«LHV uue heliloomingu Au-tasu 2021» žürii esinaine Tiia Teder andmas auhinda üle Rasmus Puurile. Foto: Rene Jakobson

Alates 8. veebruarist saab esitada kandidaate «LHV uue heliloomingu Au-tasu» preemiale, mis tunnustab möödunud aasta nüüdismuusika uudisteoseid. Erakapitali toel tunnustatakse ühte Eesti nüüdismuusika heliloojat rahalise stipendiumiga, mis antakse välja festivalil Eesti Muusika Päevad (EMP). Möödunud aastal osales konkursil rekordiliselt 52 teost 42-lt heliloojalt ning preemia pälvis Rasmus Puuri «Viiulikontsert».

Seitsmendat korda välja antava preemia eesmärk on väärtustada aktiivseid eesti heliloojaid ja esile tuua rahvusvahelist kõlapinda vääriv uus helitöö. «LHV uue heliloomingu Au-tasule» saavad kandideerida eesti autorite möödunud aastal maailmaesiettekande saanud teosed. Preemiaks on 6000-eurone stipendium ja klaasikunstnik Mare Saare loodud trofee. Möödunud aastatel on preemia pälvinud heliloojad Liisa Hirsch, Toivo Tulev, Erkki-Sven Tüür, Helena Tulve, Märt-Matis Lill ja Rasmus Puur.

2022. aasta «LHV uue heliloomingu Au-tasule» saavad kandideerida eesti heliloojate kirjutatud teosed, mille esiettekanne oli 2021. aastal. Konkursile võivad esitada kandidaate nii üksikisikud, muusikakollektiivid kui ka muusikaorganisatsioonid. Kandidaatide esitamine kestab kuni 7. märtsini Eesti Muusika Päevade kodulehel.

Laureaat selgub 22. aprillil Estonia kontserdisaalis Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserdil. Festival Eesti Muusika Päevad toimub tänavu hübriidses formaadis 16.–24. aprillini 2022 Tallinnas, Tartus ja Laulasmaal ning toob publikuni üle 20 esiettekande. Festivali kunstilised juhid on Helena Tulve ja Timo Steiner. Tartu programmi kuraator on Märt-Matis Lill. Tänavuse festivali teema on «Teisiti».

Märksõnad
Tagasi üles