R, 3.02.2023

Värvide ilu: Enn Kunila kunstikogu näituse avamine ERMis

GALERII
Kultuuritoimetus
Värvide ilu: Enn Kunila kunstikogu näituse avamine ERMis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

ERMis avatakse laupäeval uhiuus kunstinäitus «Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist». Näeb Mägi, Triiki, Laikmaad, Burmani, Uutmaad, Vabbe ja paljusid teisi autoreid.

Enn Kunila kunstikollektsioon on üks suuremaid erakunstikogusid Põhjamaades. Selle fookuses on Eesti maalikunst 20. sajandi alguses, eriti viimasel ajal ka Lääne-Euroopas laialdast tähelepanu äratanud Konrad Mägi looming.

Näituse «Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist» fookus on värvi erinevad kasutusviisid Eesti vanemas maalikunstis. Eksponeeritud on 20. sajandi esimese poole olulisimate maalikunstnike teosed, kelle seast tõuseb suure kimbu maalidega esile Eesti kunsti suurkuju Konrad Mägi. Teiste autorite seas on esindatud Nikolai Triik, Johannes Võerahansu, Ants Laikmaa, Endel Kõks, Villem Ormisson, Paul Burman, Richard Uutmaa, Eerik Haamer, Ado Vabbe ja paljud teised.

Näitusel tutvustatakse nii toonast kunstiajalugu kui eraldi kunstnikke, lisaks kaasneb ulatuslik haridusprogramm ja linastub uus dokumentaalfilm 20. sajandi esimese poole maalikunstist.

Näituse kuraator on kunstiajaloolane Eero Epner, kujundaja kunstnik Tõnis Saadoja. Näitus on avatud 19.02.–02.10.2022. Sisenemine ERMi näitustele vaid muuseumi A-sissepääsust.

Märksõnad
Tagasi üles