Draamateatris esietendub lugu erakordse kirega Käbi Lareteist

Kultuuritoimetus
Copy
Foto lavastuse proovist
Foto lavastuse proovist Foto: Kadri Hallik

Eesti Draamateatri Maalisaalis esietendub esmaspäeval, 28. veebruaril «Solist» – lugu erakordse kirega pianistist Käbi Lareteist. Käbi Laretei rolli kehastab lavastuses Kersti Kreismann.

Mehis Pihla näidendi «Solist» tekst põhineb Käbi Laretei autobiograafilistel raamatutel ning räägib oma aja suurnimede hulka tõusnud pianisti elu sõlmsündmustest. Eesti diplomaadi Heinrich Laretei tütrena oli Käbi sunnitud 18-aastaselt õpingud Tallinna konservatooriumis katkestama ja pagema sõja eest Rootsi. Suure tahtejõu ja mitmete eraõpetajate abiga sai temast kõigele vaatamata silmapaistev kontsertpianist. Ta on üles astunud Euroopa ja Põhja-Ameerika suurimatel lavadel, teiste seas Royal Festival Hallis ja Carnegie Hallis.

Väga eduka karjääri kõrvale mahtusid aga ka kaks last, mitmed kirglikud suhted ja kaks abielu: esimene tippdirigendi ja teine maailmakuulsa filmilavastajaga. Kuidas see kõik ühe inimese ellu ära mahub? Intervjuus Urmas Otile on Laretei öelnud: «Ma olen ahne inimene. Ma tahan kõike. Aga kui kõike tahad, ka kõike saad…?»

«Lavastust tehes puutusime kokku paari olulise mõttega, mida võib kontserdilavalt ka teatrilavale kaasa võtta. Kõigepealt: kui on piisavalt harjutatud, tuleb tehnika ära unustada, end vabaks lasta ning lennata. Ja teiseks, ei tohi kunagi unustada, et tegelikult on see kõik ju mäng,» ütleb lavastuse kohta lavastaja Kersti Heinloo.

Teksti autor Mehis Pihla, lavastaja Kersti Heinloo, kostüümikunstnik Anu Lensment, muusikaline kujundaja Kirke Karja, valguskujundaja Triin Suvi. Laval Kersti Kreismann, Märten Metsaviir ja Kirke Karja.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles