Katrin Siska ja Triinu Kivilaan lahkuvad Vanilla Ninjast

Kultuuritoimetus
Copy
Vanilla Ninja. Vasakult: Triinu, Piret, Lenna, Katrin.
Vanilla Ninja. Vasakult: Triinu, Piret, Lenna, Katrin. Foto: Sascha Kramer

Möödunud aastal taas ühinenud ja 15-aastase pausi järel uue plaadi välja andnud Vanilla Ninja ridades toimuvad olulised muudatused. Klahvpillimängija Katrin Siska ning laulja ja bassist Triinu Kivilaan lahkuvad bändist ning kooslusega liitub uus muusik. Tema isik saab teatavaks juba 4. märtsil, kui ilmub värske koosseisu esimene ühine videosingel «Encore».

«Meil on südamest kahju, et meie bänditeekond koos Katrini ja Triinuga on saanud lõpu,» ütlevad Vanilla Ninja liikmed Lenna Kuurmaa ja Piret Järvis-Milder. «Me jääme väga taga igatsema seda kirjeldamatut sünergiat, mis meie nelja vahel on alati olnud ja mis oli jätkuvalt olemas veel ka nüüd, aastaid hiljem, kui oma tagasituleku albumit «Encore» tegime.»

Ka bändist lahkuv Triinu kinnitab: «Ma vaatan meie ühisele ajale tagasi hea tundega, kuna oli tore tüdrukuid pärast nii pikka aega näha ja jälle koos muusikat teha. Täpselt sama feeling oli olemas nagu varem… Võibolla isegi parem kui varem, kuna kõik on vanemaks saanud ja huvitav oli tükikesi oma eludest üksteisega jagada.»

«Mul on hea meel, et omal ajal käisime bändiga tipus ära - jagasime lava koos Lenny Kravitzi, Enrique Iglesiase ja paljude teiste suurepäraste staaridega. Praegu tegelen juba uute tööprojektidega,» põhjendab Katrin oma otsust bändist lahkuda.

Ta lohutab fänne, lubades jääda avalikkuse ees aktiivseks ja loodab nende toetusele ka tulevikus: «Jätkan muuhulgas tervisliku toitumise, treeningute ja igavese vitaalsuse radadel. Kellel soov olla terve, kaalu langetada ja nooruslik välja näha, tulgu minu sotsiaalmeedia kanalitest tõhusaid võtteid järgi proovima. Piretile, Lennale ja Triinule soovin edaspidiseks parimat ja jään põnevusega uue koosseisu kontserti ootama!»

14 aastat Šveitsis elanud Triinu selgitab oma lahkumise tagamaid nii: «Otsustasin Vanilla Ninjast lahkuda, kuna argipäevase töö kõrvalt ei jää mul kahjuks piisavalt aega bändiga tegelemiseks.»

Triinu kinnitab, et edasi minnakse sõpradena: «Soovin oma ninja-õdedele edaspidi palju edu ja tuult tiibadesse!»

Katrini ja Triinu asemel võtab bändis koha sisse uus muusik, kelle nimi saab avalikuks järgmisel reedel, 4. märtsil kell 18.00, kui ilmub Vanilla Ninja uus video singlile «Encore». Video on teinud Eesti kuumimad noored režissöörid Romet ja Raul Esko ehk Eskobros.

Vanilla Ninja on 2002. aastal kokku tulnud Eesti ansambel, mis saavutas nullindate alguses suure populaarsuse lisaks Eestile ka Saksamaal, Šveitsis, Austrias ja Poolas. Bändi teine album «Traces Of Sadness» jõudis Saksamaa ametlikus albumimüügi edetabelis 3. kohale ning müüs plaatinanormi täis lisaks Saksamaale veel ka Austrias ja Šveitsis. Möödunud aastal ilmunud comeback-plaat «Encore» jõudis Saksamaa plaadimüügiedetabelis 13. kohale.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles