N, 1.12.2022

Kammerorkesteri Helikunst ja dirigent Valle-Rasmus Rootsi debüütkontsert

Kultuuritoimetus
Kammerorkesteri Helikunst ja dirigent Valle-Rasmus Rootsi debüütkontsert
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Dirigent Valle-Rasmus Roots
Dirigent Valle-Rasmus Roots Foto: Kaupo Kikkas

3. märtsil kell 19 astub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis kontserdisarja «102 suures saalis» raames esmakordselt üles kammerorkester Helikunst. Dirigeerib Valle-Rasmus Roots, ettekandele tulevad eesti kunstmuusika suurkujude Elleri, Mägi ja Sumera loomingu kõrval ka Elgari ja Atterbergi tuntud teosed. Orkestri debüütkontserdil soleerivad Iris Eva Aabloo viiulil ning Hanna Maria Semper vioolal.

«Eestlastel pole tuumaarsenali, mille valmisoleku taset laamendama asunud naabri heidutuseks tõsta. Küll aga on meil rikkalik süvakultuur — meie rahvuslik uhkus ja tuum —, milles raskel ajal Eesti vaimujõudu ning rahvusliku iseolemise põhjuseid vahetult kogeda. Kammerorkestri Helikunst kontserdikavas on seekord kolm end heliloomingus väljendanud Eesti suurvaimu: Eller, Mägi ja Sumera. Igaüks neist avab meile muusikas oma tabava versiooni eesti hingekeelest muusikas. Tulge kuulama!», ütleb Roots.

Kammerorkester Helikunst koosneb peaasjaliselt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia iseäranis entusiastlikest üliõpilastest. Orkester on kokku kutsutud, et üheskoos hiilgavat muusikat avastada ning Eesti rahvuskultuuri jaoks olulisi tähtpäevi pühitseda: Ester Mägi 100. sünniaastapäev (10. jaanuar, kõlab tema «Vesper» Heino Elleri 135. sünniaastapäev (7. märts, ettekandele tuleb traagilise sisuga «Neenia») ning kontserdi viimase numbrina kõlava Lepo Sumera helitöö Muusika kammerorkestrile (1977) 45. sünnipäev. Lisaks Eesti muusikale kantakse ette Kurt Atterbergi Süit nr. 3 viiulile, vioolale ja keelpilliorkestrile ning Edward Elgari Serenaad.

Kammerorkesteri Helikunst ja dirigent Valle-Rasmus Rootsi debüütkontsert
Kammerorkesteri Helikunst ja dirigent Valle-Rasmus Rootsi debüütkontsert Foto: Plakat

Kontserdisari «102 suures saalis» koondab enesesse maailmatasemel muusikaprogrammi, mille esitajateks on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) õppejõud – väljapaistvad eesti muusikud –, üliõpilaste paremik ning mainekad külalisinterpreedid partnerülikoolidest ja mujalt. Akadeemia juubeliaastal alguse saanud sarja kontserdid toimuvad EMTA kontserdi- ja teatrimaja südames – suures saalis, mis pakub Eesti parimat akustikat ja kaasaegseimaid tehnoloogilisi võimalusi.

Märksõnad
Tagasi üles