L, 1.10.2022

Eiffeli torn sündis naise armastusest

Kultuuritoimetus
Eiffeli torn sündis naise armastusest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Martin Bourboulon’i biograafiafilm «Eiffel».
Martin Bourboulon’i biograafiafilm «Eiffel». Foto: Filmikaader

Sellest räägib sel nädalal kinodesse jõudnud Martin Bourboulon’i biograafiafilm «Eiffel».

19. sajandi lõpu Pariis. Pärast monumentaalse Vabadussamba valmimist oli Gustave Eiffelist (Romain Duris) saanud maailma kuulsamaid arhitekte. Eesseisva 1889. aasta Maailmanäituse tarvis, käib Prantsuse valitsus Eiffelile peale, et ta valmistaks selle tarvis midagi võimsat ja suurejoonelist, kuid Eiffel ei taha sellest kuuldagi, vaid tegeleda Pariisi metroo ehitamisega. Kuid kõik muutub, kui välja ilmub Eiffeli noorpõlvearmastus Adrianne (Emma Mackey), kelle armastus inspireerib Eiffelit looma maailma tuntuimat mälestusmärki.

Eiffeli torn ongi tänapäeval maailma üks kuulsamaid mälestusmärke, valmimise ajal ka maailma kõrgeim ehitis ja romantilise Pariisi kõige tähtsam sümbol, aga selle valmimine ei toimunud rõõmuhõisete saatel. Otse vastupidi, suurem osa linnast oli selle ehitamise vastu. Mõte kolmesaja meetri kõrgusest raudkonstruktsioonist ei meeldinud inimestele. Arvati, et see on kole ja võib kukkuda peale ümberkaudsetele majadele ja inimestele ning isegi kui see valmis ehitatakse siis tuleb kindlasti pärast maailmanäitust lammutada. «Eiffel» on esimene film, mis räägib torni valmimisest ja selle loojast, taustaks imeline armastuslugu.

Nimiosas on kuuekordne Prantsuse Parima näitleja tiitli Cesari nominent Romain Duris ning tema armastatud Adrianne kehastab Hollywoodi tõusev täht Emma McKey, kes just oli kinoekraanidel filmis «Surm Niilusel» ning kelle järgmiseks rolliks on Emily Bronte eluloofilmis «Emily».

Märksõnad
Tagasi üles