L, 26.11.2022

Laupäeval toimub Erki Pärnoja ja Collegium Musicale heategevuskontsert Ukraina toetuseks

Kultuuritoimetus
Laupäeval toimub Erki Pärnoja ja Collegium Musicale heategevuskontsert Ukraina toetuseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Erki Pärnoja oma teose "Anima Mea" esmaesitusel 7. novembril Collegium Musicale kontserdil "Südaöine" Tallinna Jaani kirikus
Erki Pärnoja oma teose "Anima Mea" esmaesitusel 7. novembril Collegium Musicale kontserdil "Südaöine" Tallinna Jaani kirikus Foto: Rene Jakobson

Laupäeval, 26. märtsil kell 19 on kõik oodatud Tallinna Jaani kirikus toimuvale heategevuskontserdile Ukraina toetuseks. Kontsertettekandena kõlab seal esimest korda Erkki-Sven Tüüri uus kooriteos «Ukrainale». Heategevuskontserdil astuvad üles kammerkoor Collegium Musicale, Erki Pärnoja koos bändiga, dirigent Endrik Üksvärav.

«Kas eesmärk komplekteerida laupäevase kontserdiga üks Ukraina poole läkitatav kiirabiauto ehk koguda 30 000 eurot võiks olla teostatav? Selleks oleks vaja, et 1000 inimest ostaks 30-eurose toetuspileti. Omalt poolt pakume emotsionaalset ja hingekosutavat kontserdielamust ja oleme tänulikud juba ette!» ütles Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav.

Heategevuskontserdi kava koosneb eesti heliloojate loomingust. Esimeses osas kõlavad Arvo Pärdi, Veljo Tormise ja Pärt Uusbergi teosed ning Erkki-Sven Tüüri uus kooriteos «Ukrainale», mis tuleb esimest korda esitusele kontsertettekandes. «Ukrainale» on kirjutatud murest ja südamevalust Ukrainas toimuva pärast. Segakoorile loodud teoses on kasutatud ukrainakeelseid tekste Jesaja ja Habakuki raamatutest.

«Kivistunud lein mu sees paradoksaalsel kombel pulbitses ja nõudis väljapääsu. Miks ma selle laulu kirjutasin? Et anda omalt poolt mingi panus, et inimesed, kes seda kuulevad, saaksid sellega osastuda,» ütleb teose kohta helilooja Erkki-Sven Tüür.

Kontserdi teises osas tuleb ettekandele Erki Pärnoja «Anima Mea».

Kogu heategevuskontserdi tulu läheb kiirabiautode ja minibusside vajalike vahenditega sisustamiseks ja saatmiseks otse Ukraina linnadesse, kust seda abi palutakse. MTÜ Slava Ukraini vabatahtlikud on sõjakoldesse kohale toimetanud juba 23 kiirabiautot, mis on ostetud ja komplekteeritud Rotary Klubi liikmete abiga. Iga auto täitmiseks humanitaarabi ja meditsiinivahenditega kulub keskeltläbi 30 000 eurot.

Toetuspiletid hinnaga 15, 20, 30 ja 50 eurot saadaval Piletitaskust.

Märksõnad
Tagasi üles