2025. aasta laulu- ja tantsupeo kunstiliseks juhiks valiti dirigent Heli Jürgenson

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Copy
Heli Jürgenson.
Heli Jürgenson. Foto: Sven Zacek

XXVIII laulupeo kunstiliseks juhiks valiti konkursikomisjoni otsusel dirigent Heli Jürgenson ning XXI tantsupeo pealavastajaks tantsujuht Helena-Mariana Reimann. Laulu- ja tantsupidu toimub 3.– 6. juulil 2025 Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil.

Aasta alguses toimunud XXVIII laulupeo ja XXI tantsupeo üldjuhtide konkursile saadeti viis tööd. Konkursikomisjoni esimees Peeter Perens rõhutas, et konkurss oli väga tugev. 

«Võidutöö meeleolu on pigem traditsiooniline ning komisjon leidis, et ideed olid hästi läbi mõeldud ja teostatavad. Heli Jürgenson on suurte kogemustega dirigent ja väga meeldiv muusikaline persoon. Tema empaatia ja meeldivus rõõmustab kindlasti kõiki muusikud, kes üheskoos Heliga peagi järgmise laulupeo poole teele asuvad,» rääkis komisjoni esimees.

Tantsupeo konkursikomisjoni esimehe Kristjan Kurmi sõnul tuli XXI tantsupeo pealavastaja konkursi komisjonil valida kahe võimeka kandidaadi vahel. Komisjonile avaldas muljet Helena-Mariana Reimanni nägemus, kuidas järgmise peo lugu ja sõnumid sünnivad üle-eestilise koostöö tulemusel.

Heli Jürgenson (1969) lõpetas 1988. aastal Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli ning 1993. aastal Tallinna Konservatooriumi (Eesti Muusikaakadeemia). Ta töötas aastatel 1993–2021 Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli koorijuhtimise õppejõuna ning alates 2020. aastast on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koorijuhtimise õppejõud. Ta on olnud Eesti filharmoonia kammerkoori koormeister (2011–2020), Estonia seltsi segakoori asutaja ja dirigent, Tallinna kammerkoori dirigent ning rahvusooper Estonia peakoormeister. Ta oli tänavu nomineeritud Grammy auhinnale parima kooriesituse kategoorias töö eest koormeistrina Eesti filharmoonia kammerkoori CD-plaadi «Schnittke: Choir Concerto; Three Sacred Hymns; Pärt: Seven Magnificat-Antiphons» salvestusega.

Jürgenson on alates 2002. aastast juhatanud koore laulupidudel ning olnud ka liigijuht. 2017. aastal oli ta XII noorte laulupeo «Mina jään» peadirigent.

Helena-Mariana Reimann (1975) lõpetas 2000. aastal Tallinna Ülikooli koreograafias ning 2006. aastal omandas Tallina Ülikoolis kunstide magistri kraadi koreograaf-lavastaja erialal. Alates 1993. aastast töötab ta koreograaf-tantsuõpetajana huvikeskuse Kullo tantsuansamblis Sõleke. Reimann on aastast 1993 osalenud tantsupidude lavastusgrupis, 2011. aastast alates on ta teinud kõigil tantsupidudel kaasa liigijuhina.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles