Eesti lühifilm pälvis rahvusvahelisel lühifilmide festivalil olulised preemiad

Kultuuritoimetus
Copy
Kaader Sander Joone animafilmist «Sierra».
Kaader Sander Joone animafilmist «Sierra». Foto: Filmikaader

Laupäeval, 9. aprillil kuulutas Dresdeni rahvusvaheline lühifilmide festival välja võitjad. Sander Joone «Sierra» pälvis Arte lühifilmiauhinna. Euroopa televisiooni juhtiv kultuurikanal on parima lühifilmi auhinda välja andnud alates 2005. aastast. 6000 euro väärtuse auhinnaga kaasneb filmi jõudmine Arte telelevisse. Lisaks pälvis «Sierra» Dresdenis ka noortežürii eripreemia.

«Sierra» keskmes on poiss, kes muutub rahvaralli ajal rehviks. «Animeeritud ood pühapäevahobidele, mis võtavad sürreaalse pöörde,» võttis filmi kokku Arte žürii. «Sierra» koomilist tonaalsust tõstis esile ka festivali noortežürii, kes rõhutas, et vanemate soovidest enam on oluline noorte endi eneseteostus. Musta huumoriga kaetud pealispinna all tegelebki «Sierra» ennekõike vaimse tervise küsimustega.

1989. aastast aset leidev Dresdeni filmifestival on aastatega kasvanud üheks olulisemaks lühifilmiplatvormiks Euroopas, tuues igal aastal kohale ligikaudu 20 000-pealise publiku. Tänavune, järjekorras 34. festival toimus 5.-10. aprillini. Dresdeni kõrval on «Sierra» jõudnud ka sellistele mainekatele festivalidele nagu Clermont-Ferrand, Aspen Shortfest, Go Short, Regard, GLAS, Glasgow. Eestisse jõuab aasta alguses esilinastunud film saabuval suvel.

«Sierra» režissöör, stsenarist ja peakunstnik on Sander Joon. Produtsendid on Aurelia Aasa (AAA Creative) ja Erik Heinsalu (BOP! Animation). Filmi helilooja on Misha Panfilov, helindaja Matis Rei. Animaatorid on Henri Kaido Veermäe, Valya Paneva, Teresa Baroet, Sander Joon. Filmi taustakujundused on loonud Hleb Kuftseryn.

Filmi arendust ja tootmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ning Eesti Filmi Instituut.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles