E, 4.12.2023

Vaba Lava Ukraina sõjast kõnelevat etendust toetab Kliinik 32

Postimees
Copy
Foto: Частный архив

Vaba Lava Ukraina sõjast kõnelev lavastus «H** Voine. M***Sõda». Ukraina. Kirjad rindelt» sai Kultuuripartnerluse Sihtasutuse kaudu 10 000-eurose annetuse, mille rahastajaks on Kliinik 32.

Vaba Laval on valmimas erakordne Ukraina sõjast kõnelev lavastus, mis toetub lavastaja Julia Augi kirjavahetusele oma sõpradega Ukraina pommivarjendites. Vaba Lava juhataja Märt Meosi sõnul on tegemist mõne nädala jooksul valmiva etendusega ja sellise projekti rahastamine ei allu tavaolukorrale. «Seetõttu on ettevõtjate ja kodanikuühiskonna toetus taolise projekti puhul eluliselt vajalik,» ütles Meos.

Kliinik 32 üks osanik doktor Reet Pallase selgitas, et praegu elatakse Eestis igapäevast elu. «Samas tundub uskumatu, ja enam ei kannata lugeda, kuidas naised ja lapsed Ukrainas sõja tõttu kannatavad,» ütles Pallas.

«See, mida täna kogevad Ukraina inimesed, toob paljude Eesti perekondade jaoks välja valusad mälestused aastakümnete tagant. Meil kõigil oma perekonnas lugusid, mis ootab ees inimesi, kes on sunnitud oma kodukohast lahkuma. Iga perekond teab, milliseks kujunevad inimeste elud, kui inimesed on pidanud põgenema või neid küüditatakse ning ei ole kohta, kuhu koju tagasi pöörduda ka aastakümnete pärast,» ütles Pallase.

«Tunneme sügavat muret Ukrainas toimuva pärast. Seetõttu saatsime teele järjekordse annetuse, kuid seekord pidi see olema midagi enamat kui kuulivestide saatmine sõjapiirkonda. Annetada kultuuri toetuseks, mis käsitleb Ukraina teemasid, oli Kliinik 32 osanike ühine otsus – et ettevõtjad ei unustaks vaatamata sõjaõudustele ka kultuuri ja loojate sõnumi tähtsust tänasel keerulisel ajal. Kliinik 32 on valitud aasta kultuurisõbraks 2021 – selle tiitli omanikuna oli see meie kohustus,» lisas Pallas.

Etenduse lavastaja ja autor on Julia Aug. Laval on Ivo Uukkivi Eesti Draamateatrist, samuti Rea Lest, Simeoni Sundja, Loviise Kapper ja Harald T. Rosenstrøm.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles