Kadriorus hakkab kõlama ukraina heliloojate liigutav muusika

Kultuuritoimetus
Copy
Kadrioru loss.
Kadrioru loss. Foto: Liis Treimann

Lossimuusika kontserdisari pühendab muusikaõhtu Ukrainale. Pühapäeval, 24.04.2022 kell 18 esinevad Kadrioru kunstimuuseumis ukraina viiuldaja Olga Šeleškova ja koos temaga eesti muusikud Marie-Helen Aavakivi, Toomas Nestor ning Aare Tammesalu. Lisaks Ukraina helilooja Boris Ljatošinski muusikale kõlavad Dmitri Šostakovitši ja Arvo Pärdi teosed.

«Ukraina heliloojate muusika on meie kontserdilavadel ebaõiglaselt harv külaline. Seetõttu on Lossimuusikal erakordne võimalus seda lünka täita ja tuua kuulajate ette XX sajandi ühe juhtiva ukraina helilooja Boris Ljatošinski 1922. aastal loodud meisterlik Keelpillikvartett nr 2. On raske ette kujutada praegusest sobivamat hetke Dmitri Šostakovitši meistriteose – Keelpillikvarteti nr 8 ettekandmiseks.

Kammermuusika ühe mõjuvama ja olulisema partituuri avalehel on märkus «Sõja ja fašismi ohvrite mälestuseks». Vaevalt oskas aga helilooja neid sõnu kirjutades aimata, millise prohvetliku tähenduse omandab see pühendus täna, 61 aastat hiljem! Kontserdi lõpetab sümboolse pealkirjaga Arvo Pärdi kultusteos «Fratres» («Vennad»),» ütles Lossimuusika kunstiline juht Aare Tammsalu.

Lossimuusika on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis. Korraldajateks MTÜ Loovüksus koostöös Eesti Kunstimuuseumiga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles