L, 10.12.2022

Kumus näeb eriskummalist filmi fänlusest

Kultuuritoimetus
Kumus näeb eriskummalist filmi fänlusest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
«Fännid eluks ajaks»
«Fännid eluks ajaks» Foto: Kaader filmist

Kolmapäeval, 27. aprillil kell 18 Kumu auditooriumis näeb Jesper Dalgaardi dokfilmi «Fännid eluks ajaks». Filmi juhatab sisse taani kultuuri vahendaja Anneli Vilu.

«Fännid eluks ajaks» on üks ebatavalisemaid filme fännamisest. Kandis on Taani šlaagriansambel, mille juht Johnny on paljudele kuulajatele nagu Jeesus.

«Ta on parem kui psühholoog.»

«Tema muusika on päästnud mitu korda minu elu.»

Nii räägivad Johnny fännid – tavalised inimesed, keda liigutavad Johnny lihtsad meloodiad ja otse südamest tulevad laulusõnad, mis aitavad raskustega toime tulla ja annavad elule tähenduse.

Neid portreteerib suure soojuse ja kaasaelamise, aga ka humoorikusega Taani režissöör Jesper Dalgaard, kelle film jõuab ekraanile Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas.

«Tavaliselt halvustavad kriitikud šlaagrimuusikat ja neid inimesi, kes seda kuulavad, mina püüan seda avada teistsugusest perspektiivist,» on öelnud filmi autor ise.

Linateos võitis tänavu Taani filmiakadeemia auhinna Robert aasta parima operaatoritöö eest ja kandideeris ka Taani filmikriitikute auhinnale Bodil.

Kolmapäeval, 27. aprillil kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse taani kultuuri vahendaja Anneli Vilu.

Kultuuriteemaliste filmide sarja «Kumu dokumentaal» korraldavad Kumu ja PÖFF. Sissepääs kõigile selle sarja seanssidele on prii.

Märksõnad
Tagasi üles