N, 1.12.2022

Mart Sanderi filmis kohtuvad kitš, retro ja komöödia

Ralf Sauter
, filmikriitik
Mart Sanderi filmis kohtuvad kitš, retro ja komöödia
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kitši ja erootikat: Mart Sanderi uusim film «Kuues saladus».
Kitši ja erootikat: Mart Sanderi uusim film «Kuues saladus». Foto: Filmikaader

Multitalent Mart Sanderi iseseisvalt rahastatud filmiloome pole eestlaste seas laiemat populaarsust saavutanud, kuid HÕFFi külastajates on tema komejandid leidnud heasoovliku austajaskonna.

Tema uusima filmi «Kuues saladus» esilinastusel võis näha vaid üksikuid tühje kohti, kui enne filmi algust lubas Mart Sander publikule kiire sissejuhatuse. Helmut Jänese küsimuse peale, millal «Kuues saladus» valmis sai, kostis Sander ausalt, et film veel sada protsenti valmis polegi. Publiku entusiasmi see ülestunnistus ei kahandanud. Filmitegijale kingiti pudel Jamesoni viskit ja üks mees karjus üle saali, et tahab Sanderiga lapsi. Siis läks saal pimedaks ja kiiksuga põnevik võis alata.

Ingliskeelse «Kuuenda saladuse» tegevus toimub, nagu arvata võiski, Mart Sanderi iroonilises fantaasiamaailmas, kus kohtuvad kitš, retro ja komöödia. Filmitegijana on Sander leidnud veidra niši ja väikest eelarvet kompenseerib ta arvestatava sarmiga. Tema odavates, kuid atmosfäärilistes mängufilmides valitseb alati öö ja õues möllab äikesetorm. Mehi k

Märksõnad
Tagasi üles