Paarkümment aastat tagasi, kui Mutant Disco alguse sai, olid Tallinnas peod üldiselt palju väiksemad. Kord-kaks aastas oli mõnes laohoones ka suuri, 800 inimesega üritusi, aga need olid reeglina ühes ruumis ja ühe lavaga.
Mutant Discole tulid kokku väga erinevad inimesed, kellel oli väga erinev muusikamaitse. Tol ajal olid peol ainult eestlased, võib-olla üks-kaks välismaalast. Sellist välismaalaste hulka, nagu nüüd siis Tallinnas ei elanud. Tänu sellele oli peo vedajatel inimeste muusikamaitset ka lihtsam tajuda, eriti kuna Raul Saaremets oma saadetega Raadio 2-s tollaseid trende päris palju mõjutas.
Mitme erinevat stiili pakkuva lavaga peod meeldivadki Rhythm Doctorile enim.«Ega mulle ei meeldigi liiga pikalt sama muusika sees olla. Näiteks trumm ja bass meeldib mulle, aga ma ei suuda selle keskel üle tunni viibida. Samamoodi technoga. Nii et selline süsteem on väga mugav.»
Labürint jätkas sealt, kus Mutant Disco lõpetas
Ka tänaõhtune Labürint, kus Mutant Disco Classicsi laval DJ Rhythm Doctor koos Raul Saaremetsa ja Siim Nestoriga üles astuvad, toimub mitmes saalis. Ka selle käimalükkamise üheks jõuks on tänu korraldajate käsutuses olnud mitme saaliga klubiruumidele tekkinud võimalused. Sealjuures alustas Labürint täpselt samal aastal, kui Mutant oma vanas vormis lõpetas: veebruaris 2017, viis aastat tagasi.
«Tahtsime sõbra Elvis Lauriga, kellega meil on samal päeval sünnipäev, seda koos tähistada. Planeedid olid õigesti rivistunud: mina omasin sellel momendil klubi nimega Kultuuriklubi Kelm ja Elvis korraldas trummi ja bassi ürituste sarja nimega Bassiõhtu. Mõte teha sellest suurem sündmus ja mitte sünnipäevapidu, vaid Labürint, tuli asja käigus,» meenutab nüüd seda, kuidas pidu alguse sai, peo promootor Arvid Pirn.