K, 30.11.2022

Režissöör nutab omaenda filme vaadates

Režissöör nutab omaenda filme vaadates
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Gaspar Noé film «Keeris» on lahendatud kahe kõrvuti jooksva kaadriga: Françoise Lebrun ja Dario Argento.
Gaspar Noé film «Keeris» on lahendatud kahe kõrvuti jooksva kaadriga: Françoise Lebrun ja Dario Argento. Foto: Filmikaader

Kasutage võimalust, praegu veel linastub Eesti kinodes «Keeris», Argentinas sündinud Prantsuse kinomeistri, skandaalsete filmide «Armastus» ja «Ekstaas» autori Gaspar Noé (1963) vast kõige «rahulikum» ja kriitikute seas hinnatuim linateos, mis räägib oma elu lõpus olevast ja aina enam hääbuvast vanapaarist.

Kaheks jagatud kaadripaigutuse kaudu näeme, kuidas südameprobleemidega Isa (Dario Argento) ja tema dementsuse all kannatav naine (Françoise Lebrun) elavad oma elu ühes Pariisi korteris. Tegemist on kindlasti režissööri ühe isiklikema filmiga, ent Noé sõnul pole linateos siiski inspireeritud tema enda hiljutisest surmalähedasest kogemusest.

«Jah, paljud arvavad ja kirjutavad, nagu oleks mind 2020. aastal tabanud ajuverejooks «Keerise» loomisele tõuke andnud, ent see pole nii,» räägib Gaspar Noé Postimehele Zoomi teel intervjuud andes. «Idee teha lugu hääbuvast elust mõlkus mu peas juba aastaid, sest olen seda isiklikult kõrvalt näinud – nõnda läks nii mu enda vanaema kui ka emaga.»

Märksõnad
Tagasi üles