R, 9.12.2022

PÖFF esitleb Cannes'i filmifestivalil uusi Ukraina filme

Kultuuritoimetus
PÖFF esitleb Cannes'i filmifestivalil uusi Ukraina filme
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
PÖFF esitleb Cannes'is uusi Ukraina filme
PÖFF esitleb Cannes'is uusi Ukraina filme Foto: Kaader filmist

Ukraina toetuseks viib Pimedate Ööde filmifestival täna avatava Cannes'i festivali turule Ukraina filmiprojektid.

Ühe maailma suurima filmituru Marché du Film esitlusprogrammis «Goes to Cannes» tutvustab PÖFFi filmitööstusüritus Industry@Tallinn & Baltic Event viit peagi valmivat Ukraina filmi, et sillutada neile teed rahvusvahelisele turule.

Esitletavad filmid on Roman Bondartšuki «Toimetus», Tarass Droni «Klaasist maja», Tonja Nojabrjova «Kas sa armastad mind?», Natalija Vorožbõti «Deemonid» ja Semen Mozhovõi «Krüsanteemipäev».

«Goes to Cannes» on Cannes'i filmituru esitlusprogramm, kus viis tuntud festivali ja regionaalset filmiturgu tutvustavad müügiagentidele, levitajatele ja festivalide progammikoostajatele järeltootmises filmiprojekte kogu maailmast.

PÖFF kuulub valitute sekka teist aastat järjest.

Lisaks aitab PÖFF Cannes'i filmituru programmi «Ukrainian features preview» vahendusel potentsiaalsete levitajateni tuua neli juba valmis, kuid esilinastumata Ukraina filmi: Irõna Tsilõki «Mina ja Felix», Anna Burjatškova «Kui me olime 15-aastased» , Filip Sotnõtšenko «La Palisiada» ja Marõsja Nikitjuki «Õnnelik tüdruk».

Ukraina filmikunst on tänavuse Cannes'i festivali filmituru fookuses.

17.–25. maini toimuv Marché du Film on maailma suurimaid ja olulisemaid filmiturge, kus igal aastal osaleb ligemale 4000 filmiprojekti või filmi ja mida külastab üle 12 000 delegaadi kogu maailmast.

Märksõnad
Tagasi üles