P, 2.04.2023

Võimas Balti tantsukunst leegitseb Tallinnas

Marie Pullerits
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tantsulavastus «Routine of fear» («Hirmu rutiinid»). 
Tantsulavastus «Routine of fear» («Hirmu rutiinid»). Foto: Evija Sedola

Homme algab Tallinnas Balti Tantsu Platvormi ülevaatefestival, mis tutvustab Balti riikide sõltumatul nüüdistantsu väljal tegutsevate tantsukunstnike tähelepanuväärsemaid lavastusi. Esmakordselt 2019. aastal Vilniuses toimunud ülevaatefestival toimub nüüdseks teist korda ja Eestis korraldab sündmust Sõltumatu Tantsu Lava.

Balti Tantsu Platvorm toimub üle aasta eri Balti riigis platvorm-festivalina, kus igast riigist on esindatud kolm tantsulavastust ning lisaks esitlusprogramm, kus tantsukunstnikud saavad tutvustada oma projekte rahvusvahelistele kuraatoritele. Programmi kuuluvad ka töötoad ja õhtune festivaliklubi. Et festivalile on oodatud kokku ligi sadakond väliskülalist, on pileteid etendustele saadaval piiratud koguses.

«Balti Tantsu Platvormi programm koondab rahvusvaheliste kuraatorite poolt valitud viimase kolme aasta Baltimaade tantsulavastusi. Lisaks riikideüleste koostöövõimaluste loomisele meie tantsukunstnikele ja tantsuorganisatsioonidele on see ka siinsele publikule harvaesinev võimalus näha valikut rahvusvahelistele kuraatoritele silma paistnud nüüdistantsu lavastustest, mis loodud viimastel aastatel Balti riikide tähelepanuväärsemate tantsukunstnike poolt,» kommenteerib platvormi Eesti-poolne korraldaja ja Sõltumatu Tantsu Lava esindaja Triinu Aron.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles