R, 9.12.2022

VAATA ⟩ Ilmus «Apteeker Melchiori» järjefilmi värske reklaamklipp

«Apteeker Melchior. Viirastus» saabub kinodesse suvel
Kultuuritoimetus
Ilmus «Apteeker Melchiori» järjefilmi värske reklaamklipp
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märten Metsaviir detektiivist apteekrina «Apteeker Melchior. Viirastuses»
Märten Metsaviir detektiivist apteekrina «Apteeker Melchior. Viirastuses» Foto: Pressifoto

Apteeker Melchiori mängufilmide triloogia teine osa «Apteeker Melchior. Viirastus» jõuab kinodesse juba sel suvel ning nüüd on fännidel võimalik vaadata teise osa värskelt avalikustatud ametlikku treilerit.

Keskaegse krimipõneviku teises filmis ehmatab öövahti kohutav viirastus – rikka kaupmehe traagiliselt uppunud tütar. Hommikuks on vahimees kõrgest tornist surnuks kukkunud ja kahtlastes õnnetustes kaotavad elu veel mitu inimest.

Neid sündmusi uuriva apteeker Melchiori teed ristuvad nii lõbutüdruku kui preestriga, nii võõramaa kunstniku kui hullunud ketseriga. Vihjed viivad ta Pirita kloostrisse, mille sünged võlvid varjavad unustusse maetud ohtlikku saladust.

Samal ajal vaevab Melchiorit mõistatus, miks ta armastatu Keterlyn ühtäkki nende kihluse katkestab...

Produtsent Tanel Tatteri sõnul tasub praegu kinodes linastuv esimene osa «Apteeker Melchior» veel kindlasti enne suurt suve ära vaadata, sest triloogia teine osa esilinastub juba 19. augustil.

Prognoosid näitavad, et suure tõenäosusega saab filmist juba lähipäevadel esimene Eesti film üle mitme aasta, mis liitub 100 000 vaatajaga kodumaiste filmide eksklusiivse klubiga. «Eilse seisuga on «Apteeker Melchiorit» kinos vaatamas käinud juba üle 98 000 inimese,» täpsustas Tatter.

Esimest korda Eesti filmiajaloos linastub ühe kalendriaasta jooksul filmide triloogia. Indrek Hargla, Elmo Nüganeni ja Olle Mirme originaalstsenaariumi põhjal valminud Apteeker Melchiori mängufilmide triloogia teine osa esilinastub tänavu 19. augustil ja kolmas osa 14. oktoobril.

Märksõnad
Tagasi üles