R, 9.12.2022

Juurikas. Portugal on tore rallimaa

Kuuno Tank
, Spordireporter
Juurikas. Portugal on tore rallimaa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Portugali ralli.
Portugali ralli. Foto: Sander Ilvest

Tere Ott! Rõõm kuulda et olete Järveojaga õnnelikult Portugali jõudnud! Loodan et tagasild pidas vastu. Eelmine kord olid mingid jamad sellega. Pole ka ime. Need tänapäeva autoteenindused on räiged petukohad. Raha võtavad roppu moodi, aga autot korda ei tee! Keegi pohmas jopakolla toimetab auto kallal! Keerab väheke mutrit ja magab siis õliste tunkedega tagaistme peal pohmelli välja!

Hea on, kui magab. Parem et ta üldse ei näpi autot. Nad keeravad korralikud osad maha ja panevad prügikastist võetud vanad jupid asemele. Ja orginaalosad müüvad tuttavatele maha.

Igatahes mina teen auto igale jupile punase värviga märgi peale, et nad ei saaks neid maha keerata ja tuttavatele müüa!

Aga mis ma ikka seletan, sa tead ju küll!

Vähe on ausaid parandusi jäänud. Mõned üksikud garaažiboksid, kus mõni vene mees omaette nokitseb. Seal võid juures passida ja näha, mis ta sinu autoga teeb. Saad vahele minna kui lõhkuma hakkab.

Aga need uhked salongid, seal sind töökotta üldse ei lastagi. Anna võtmed nende kätte! Tahavad salaja toimetada. Teadagi mida!

Teinekord vaatad, et autoga on vahepeal sõitmas käidud! Käidud poes õlle järel ja romurallit tehtud. Aga sina ootad nädal aega, et auto parandusest kätte saaks. Helistad iga päev. Aga nemad irvitavad. Pärast sina maksad, et nemad on sinu autoga romurallit sõitnud. Kõik need autosalongid ja esindused on sellised!

No mis ma räägin. Eks sa ise tead kah, miks auto ära laguneb iga kord keset rallit.

Aga tühja sellest, sul ju ametiauto. Hyundai maksab kõik kinni. Portugal on mõnus maa! Hinnad on normaalsed! Sõidad sõidu ära, õhtu on vaba. Saad volnalt lipsu lõdvaks lasta ja pidu panna! Poolese õlle saab ühe euroga kätte! Paari-kolme euriga saab veini. Ja kangemat kraami saab kah päris norm hinnaga. Söögid on soodsad ja kõlbavad süüa kah.

Kui tahad õhtul kusagile klubisse minna, tasub korralik krunt alla võtta. Kindlasti tuleb joogid päeval ära osta kuskilt suurest marketist! Ja kui juba poes oled, võta oksekotte Järveoja jaoks. Et kui kurvis okse tuleb, siis võtku kott pardatšokist välja. Rõve on rallit sõita kui okse loksub mööda põrandat ja auto haiseb! Ära koonerda, võta oksekotte nii et jätkub.

Ja veel. Kui auto tänavale jätad, võta kojamehed kaasa – Portugalis on palju vargaid. Ja kui välja lähed, pane raha ja dokumendid alukate sisse! Siis on lootust et jäävad alles. See ju kohe tunda kui keegi hakkab näppe püksi ajama.

Ja veel. Kuigi päike paistab, ära päikseprille ette pane. Portugalis on ahvid, kes prillid ära võtavad. Ja siis nõuavad banaani.

Aga mis ma ikka õpetan, tead ju ise kuidas Portugalis on! Ilusat rallit, Ott!

Märksõnad
Tagasi üles