R, 9.12.2022

Juurikas. Viimane veerg

Juurikas. Viimane veerg
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Teeme rahval tuju paremaks.
Teeme rahval tuju paremaks. Foto: Allan Hmelnitski joonistus

Saaremaa otsib energeetikainseneri

Saaremaa vald ei leidnud avaliku konkursi käigus pooleteise kuuga vallale sobivat energeetikainseneri. Kokku kandideeris energeetikainseneriks 578 inimest, kellest ükski ei vastanud nõuetele.

Esimeses voorus, kus tuli vahet teha positiivse ja negatiivse laenguga osakestel, langes välja 212 inimest.

Teises voorus, kus elektriinseneri kandidaadid panid proovile korkide sisse- ja väljakeeramise oskused, langes välja 101 inimest.

Kolmandasse vooru, kus kandidaadid proovisid vahet teha alalis- ja vahelduvvoolul, jõudis 265 inimest. Selles voorus oli väljalangejaid 76.

Neljandas, niinimetatud talendi- ja teatrivoorus, pandi proovile energeetikainiseneri kandidaatide pingetaluvus. Konkurents oli meeletult tihe, viiendasse vooru jõudis vaid neli kandidaati.

Viiendas, viimases voorus pidid vallavolikogu liikmed puhtalt visuaalse mulje põhjal ära arvama, kes kandidaatidest oskab tegelikult energeetikaga töötada ja kes on teeskleja. Paraku hääletasid vallavolikogu liikmed konkursist välja kolm finaali jõudnud laitmatut energeetikaspetsialisti ja kuulutasid konkursi võitjaks teeskleja, Haeska küla mehe, kes ei tea energeetikast ööd ega mütsi.

Saaremaa abivallavanema sõnul vaadatakse lähiajal üle energeetikainseneri ametijuhend ja tingimused ning kuulutatakse välja uus konkurss, kus võivad osaleda kõik täisealised Eesti vabariigi kodanikud, välja arvatud hiidlased.

Kuni Saaremaa valla energeetikainseneri leidmiseni täidab energeetikainseneri kohuseid Saaremaa gümnaasiumi 10. klassi õpilane, kes vaatab juutuubist energeetikateemalisi videosid ja tegutseb vastavalt videotes välja pakutud juhistele.

Kohtumisõhtute sari Järvamaal jätkub

Möödunud talvel tehti Paides algust kohtumisõhtutega, mis on kohalike elanike hulgas üha populaarsemaks muutunud. Kui jaanuaris toimunud esimesel kohtumisõhtul kohtusid Selveri lihaletis pool tundi enne kaupluse sulgemist vaid kaks paidelast, siis veebruaris osales samas kohas toimunud kohtumisõhtul juba märksa rohkem paidelasi.

Märtsis kohtusid paidelased õhtuti lausa mitu korda: apteegis, raudteejaamas, linnuse väravas, foogtikohtus ja mujalgi. Kohtumised leidsid aset soojas ja südamlikus õhkkonnas, arutati aktuaalseid probleeme kodukohas ning analüüsiti rahvusvahelist olukorda. Seoses kohtumisõhtutega registeeriti ainult kaks politsei väljakutset. Mõlemad juhtumid olid seotud kahe paidelase erimeelsusega omavaheliste võlgade tasumise/mittetasumise küsimuses.

Aprillikuus Paides kohtumisõhtuid ei toimunud. Miks, seda paidelased ei oskagi paugupealt öelda. Lihtsalt juhtus nõnda, et ei saanud õhtul kokku, sedastavad paidelased. Samas kinnitavad paidelased nagu ühest suust, et kohtumisõhtute näol on tegemist meeldiva vaba aja veetmise viisiga.

Nädalavahetuse ilmaprognoos

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt on lähipäevil ees ootamas kuiv, soe, sademetega, külm ja tuulevaikne ilm. Kohati võivad tuuleiilid paisuda orkaaniks, mistõttu pole soovitav pesu õue nööri peale kuivama viia.

Laupäeva õhtul pole ühegi valemiga võimalik aru saada, milline ilm täpselt õues on. Pärast keskööd temperatuur tõuseb, vastu hommikut sajab lund, kohati tuiskab, džinni- ja viinaklaasides võib esineda jääkuubikuid, paistab päike ja linnukesed laulavad.

Pühapäeva hommikul taevas selgineb ja tõmbub pilve. Õhutemperatuur tõuseb ning langeb. Päeval saabub läänekaarest külm õhumass, mis liigub üle mandriosa ja jääb Kagu-Eesti kohale tiirutama. Pühapäeva õhtuks on inimestel ilmataadi vempudest kõrini. Tu­sases tujus minnakse magama, tusatuju jääb kestma järgmise nädala alguseni.

Märksõnad
Tagasi üles