R, 9.12.2022

Kellerteatris esietendub Martin Alguse krimitriller «Midagi tõelist»

Kultuuritoimetus
Kellerteatris esietendub Martin Alguse krimitriller «Midagi tõelist»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Andres Roosileht ja Toomas Täht Kellerteatri lavastuses «Midagi tõelist».
Andres Roosileht ja Toomas Täht Kellerteatri lavastuses «Midagi tõelist». Foto: Siim Vahur

Täna, 25. mail esietendub Kellerteatris Martin Alguse, Eesti Kultuurkapitali kirjanduse aastapreemia ning Eduard Vilde nimelise kirjandusauhinnaga pärjatud, krimitriller «Midagi tõelist». Sander Pukki lavastatud näidendis mängivad Andres Roosileht ja Toomas Täht. Kujunduse on loonud Veiko Tammjärv, videokunstnik Lauri Urb ja valguskunstnik Priidu Adlas. Helikujundajaks on Veiko Tubin.

Etendusi on lisaks teatrisaalile võimalik vaadata ka otseülekannetena Kellerteatri veebilehel: https://kellerteater.ee/televisioon.

Martin Alguse kirjutatud näidendis «Midagi tõelist» avaneb läbi kahe tegelase silmade tume lugu, mis puudutab närvilise ja anonüümse kaasaegse ühiskonna tabusid. Inimese patoloogilisele ihale tuuakse vastukaaluks nende igatsus läheduse ja armastuse järele.

Leo on keskealine mees, kellel on keskmine elu, tal on keskmiselt hea töökoht, tal on lapsed ning keskmisest kehvem suhe oma naisega. See viimane saab aluseks Leo teekonnale armastuse ja iha kiirsööklasse – internetti, kust üksildane inimene leiab rahuldust ihulistele vajadustele.

Karl on äsja vabanenud vanglast. Nüüd võtab ta sihiks hakata elu elama. Ta leiab naise, naisega koos ka lapsed – 15 aastase poja ja 11 aastase tütre. Karlile tundub, et see võiks olla tema pere. Kuid vaja on ka raha teenida, sest Karl teab, et seda üks perepea tegema peab. Karl leiab interneti, kus raha ja jälkisi inimesi leidub.

Nii hakkabki Martin Alguse loos kahe mehe elu põimuma ja võtab ootamatuid pöördeid. Samal ajal vajutades kergelt, isegi humoorikalt küsimustele, mis ikkagi kannustavad tarbimis- ning infoühiskonnas inimlikke soove ja ihasid.

Märksõnad
Tagasi üles