R, 9.12.2022

Juurikas. Aga koidikud on siin vaiksed

Mart Juur
Juurikas. Aga koidikud on siin vaiksed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kirill ja Putin.
Kirill ja Putin. Foto: Oleg Varov/Vene Õigeusu Kirik/AP/Scanpix

Koos esimeste koidukiirtega siseneb Putini kabinetti Vene Föderatsiooni julgeolekunõukogu sekretär Nikolai Patrušev. Patrušev on teinud paar pauku ketamiini, võtnud sisse hommikused rohud, hõõrunud ülakeha liivapaberi ja alakeha kookoskiust svammiga ning pakatab energiast.

«Tere hommikust, Vladimir Vladimirovitš!»

«Tere, tere, vana kere,» ohkab Putin, hoides kahe käega kinni lauast, mis perutab nagu Semjonovski polgu hobune. Patrušev kui kogenud inimhingede insener märkab otsekohe, et presidendiga on midagi valesti.

«Mis viga, Vladimir Vladimirovitš? Kas lugesite jälle neetud banderalase Igor Taro postitusi? Ma ju ütlesin teile, et ärge lugege jama, mida kukutatud Põlva maavanem postitab. Fašist Taro paskvillid ainult rikuvad tuju. Lugege parem seltsimees Dugini teoseid. Seltsimees Dugini ülevad mõtisklused toidavad vene inimese hinge ja täidavad vaimu valgusega.»

«Ma magasin halvasti, Nikolai Platonovitš, väga halvasti,» ohib Putin. «Silmatäitki und ei saanud!»

«Magasite halvasti? Miks ometi? Kas seltsimees patriarh kipub norskama? Mina isiklikult ütlesin isa Kirillile, lausa toonitasin, et presidendi kaisus magades norsata ei tohi!»

«Ei, asi pole selles. Isa Kirill on äärmiselt meeldiv voodikaaslane, sooja embuse ja tugeva moraaliga. See kuradi mobiiltelefon, olgu ta neetud, helises vahetpidamata,» kaebleb Putin. «Vaevalt olin magama jäänud, kui tuli kõne välismaalt tundmatult numbrilt. Vaatasin, et imelik number, ja panin kinni. Aga nad helistasid aina uuesti.»

Vladimir Vladimirovitši segasest jutust koorub välja, et telefoniterror kestis öö läbi. Selle aja jooksul sai Vene Föderatsiooni president kümneid kõnesid Prantsuse ja Saksa suunakoodiga numbritelt.

«Täitsa hirm hakkas, et nüüd nad häkivad telefoni sisse ja näevad pilti, mille Kabajeva saatis. Kui blokeerisin numbri ära, tuli kohe kõne mõnelt teiselt numbrilt.»

Mingil hetkel, pajatab Putin, olevat isegi wifi trikitama hakanud:

«Proovisin tahvelarvutiga wifisse minna, aga ei leidnud võrku. Lõpuks, kuna telefoni polnud võimalik välja lülitada, võtsin SIM-kaardi välja.»

Nüüd on Patruševi kord ohata.

«Ma ütlesin teile kohe, et ärge mitte mingil tingimusel andke Macronile ja Scholzile oma telefoninumbrit, nad hakkavad teile lakkamatult telefoneerima,» manitseb ta. «Aga teie ei kuulanud minu seltsimehelikku nõuannet ja nüüd on tagajärg käes. Neetud fritsud ja konnaõgijad ei maga ise ja ei lase teil samuti magada. Nad rakendavad kurnamistaktikat.»

Just neil päevil peaks seltsimees Lukašenka lemmiklehma tiinuseperiood läbi saama.
Just neil päevil peaks seltsimees Lukašenka lemmiklehma tiinuseperiood läbi saama. Foto: Foto: Wikipedia

«Aga mida teha? Telefoni kinni panna ei tohi, ma ootan seltsimees Lukašenka kõnet. See on väga tähtis. Seltsimees Lukašenka lubas viivitamatult helistada, kui vasikas sünnib.»

«Mis vasikas?» ei saa Patrušev aru.

«Olen seda asja suures saladuses hoidnud. Jah, isegi sinu eest, armas Nikolai Platonovitš. Ära pahanda! Asi on selles, et isa Kirillil oli paar nädalat tagasi nägemus. Seltsimees patriarh nägi unes, et Venemaa võidab sõja, kui Lukašenka lemmiklehm toob ilmale kahe peaga vasika. Ja just neil päevil peaks seltsimees Lukašenka lemmiklehma tiinuseperiood läbi saama. Sünnitust võib oodata iga hetk. Vaat nimelt sellepärast ma ei saagi telefoni välja lülitada.»

Patrušev teeb suu lahti, et midagi öelda, kuid nagu muinasjuttudes ikka, täpselt samal momendil sekkub loosse deus ex machina. Jumal masinast ilmub, nagu tuhandeid kordi varemgi, Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Sergejevitš Peskovi kujul, kes tormab kabinetti ja raporteerib vuntside värisedes:

«Seltsimees president! Kas te Igor Taro värsket postitust juba lugesite? Neetud banderalane kirjutab sotsiaalmeedias, et Valgevene presidendi lemmiklehm olevat ukrainlaste poole üle jooksnud ja toonud ilmale Lukašenka näoga vasika, kelle esimesed sõnad olevat sisaldanud täpset juhist, kuhu Vene sõjalaev peab minema!»

Ebameeldiva uudise peale puhkeb hoones hirmus lärm, segadus ja õiendamine. Julgeolekunõukogu kohkunud liikmed tormavad mööda koridore edasi-tagasi nagu peata kanad. Patriarh Kirill ilmub aluspükste väel magamiskambrist ja pritsib pühitsetud vett igasse ilmakaarde. Seltsimees Dugin kisendab, nagu kasvaks tal pipar tagumikus. Kremlis on alanud tavaline tööpäev.

Märksõnad
Tagasi üles