Viljandis kõlavad Pärimusmuusika Aida trepil muusikalised tervitused

Kultuuritoimetus
Copy
Pärimusmuusik Kristjan Priks
Pärimusmuusik Kristjan Priks Foto: Annika Vihmann

1. juunist kuni 27. juulini toimub Eesti Pärimusmuusika Keskuse aktsioon «Pärimusmuusik aidatrepil». Selles vahemikus astub iga päev kell 13.00 Pärimusmuusika Aidast välja muusik, kes tervitab kohaletulnuid ning mängib mõned pärimusmuusikalood.

«Suvel on Viljandit külastamas suur hulk turiste ja peamine koht, kuhu tullakse, on kindlasti lossimäed. Kuna siin asub ka meie kodu ehk Pärimusmuusika Ait, siis tahame muuta külaliste kogemuse veelgi erilisemaks, tervitades neid pärimusmuusikaga,» selgitas Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa.

Perioodil 13. juuni – 27. juuli annab muusikaline tervitus stardi ka Viljandi linnavalitsuse korraldatud tasuta giidituuridele linnas. Sellel ajavahemikul algavad giidituurid aida eest koos muusiku tervitusega. Ka giidituurid, nii nagu pärimusmuusiku tervituski, on tasuta sündmused.

Viljandi linnapea Madis Timpsoni sõnul on «Pärimusmuusik aidatrepil» tore algatus ja sobib Viljandisse valatult. «Kus mujal siis veel lauluga linna saabuvaid külalisi tervitada, kui mitte meie kodulinnas! Veel suurem heameel on mul sellest, et kaks vahvat algatust omavahel põimuvad ja 13. juunist linnas käivituvad kogukonna giididega ekskursioonid algavad aida eest laulu saatel. Sellist teist turismitoodet pole kusagil mujal,» ütles linnapea.

Aidast välja astuvate muusikute hulgas võib näha verivärskeid nägusid pärimusmuusikas, õppejõude ja tudengeid, aga ka juba tuntud tegijaid. Seda, kes esineb, saab igal päeval teada kell 13.00 Aida ette kuulama ja vaatama tulles.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles