R, 9.12.2022

Varalahkunud David Bowiest valmis vapustav dokumentaal

Kas olulisim film legendaarsest muusikust?
Kultuuritoimetus
Varalahkunud David Bowiest valmis vapustav dokumentaal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Legendaarne David Bowie
Legendaarne David Bowie Foto: Wikimedia Commons/ Vértes György

Cannes'i filmifestivalil esilinastus režissöör Brett Morgeni dokumentaalfilm «Moonage Daydream», mis portreteerib varalahkunud muusikut David Bowiet. Brett Morgen on varasemalt teinud dokumentaale nii Kurt Cobainist («Cobain: Montage of Heck») kui The Rolling Stonesist («Crossfire Hurricane»).

Ehkki David Bowiest on viimase kümnendi jooksul tehtud mitu dokumentaali, on «Moonage Daydream» senimaani pälvinud kriitikutelt äärmiselt sooja vastuvõtu. Variety filmikriitik Owen Gleiberman toob välja filmi ebakonventsionaalset vormilahendust. Gleibermani sõnul on tegemist «kaks ja pool tundi kestva metsiku meditatsiooniga kuju muutvast rokkartistist». Filmi kirev stiil peegeldub ka ametlikust reklaamklipist.

Dokumentaalfilmidele keskenduval veebisaidil ubiquarian.net arvustas filmi inglise keeles ka filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes kirjutas: «Brett Morgen on eemaldunud tavaliste muusikadokumentaalide struktuursetest piiridest ning lennanud hoopis vastassuunda. Tulemuseks on kahe ja poole tunnine psühhedeelne rännak, milles lainetavad pildid ning helid.»

Praegu pole teada, millal muusikalegendi pikka teekonda vaatlev dokumentaal Eestis kinoekraanidele jõuab.

Märksõnad
Tagasi üles