E, 25.09.2023

Sveta Baaris esineb black metali suurkuju Imperial Triumphant

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Imperial Triumphant
Imperial Triumphant Foto: Promopilt

31. mail esineb Sveta Baaris üks olulisemaid kaasaegseid black metal bände, Imperial Triumphant. Kontserdi avab kodumaine JUUR, kelle album «Flux» pälvis 2021. aastal Eesti Muusikaauhindadel parima metalaalbumi tiitli.

Imperial Triumphant alustas ametlikult tegevust pärast 2012. aastal ilmunud albumit «Abominamentvm», kuigi bänd loodi juba aastal 2005 New Yorgis Zachary Ilya Ezrini eestvedamisel. Sellest saati on bändi muusikaline ja lüüriline suund olnud pidevas muutumises.

Bändi teine album «Abyssal Gods» ilmus 2015. aasta märtsis, mille kohta kirjutab Austin Weber meediaportaalist No Clean Singing: ««Abyssal Gods» on läbinisti ülbe jumalateotus, mis sisaldab rohkem meeldejäävaid hetki, kui paljude bändide albumitel nende karjääri jooksul kokku koguneb. Imperial Triumphant ei ole mitte ainult üks USA kõige väljapaistvamatest praegu tegutsevatest black metal bändidest, vaid nad on olulised ka black metali tuleviku jaoks.»

Imperial Triumphant on praeguseks avaldanud 4 stuudioalbumit ning tuuritanud USAs ja Euroopas, olles sealhulgas esinenud ka Roadburn festivalil. Bändi hiljutisim album «Alphaville» ilmus 2020. aasta kevadel koostöös oluliste metalimaailma tegijatega nagu Toomas Haake (Meshuggah), Colin Marston (Krallice, Gorguts) ja Trey Spruance (Mr. Bungle). Metal Hammer nimetas kõnealuse albumi ka üheks parimaks 2020. aasta metalalbumiks. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles