K, 8.02.2023

Kaubanduskeskustes kõlab muusika Eesti filharmoonia kammerkoori salvestistelt

Kultuuritoimetus
Kaubanduskeskustes kõlab muusika Eesti filharmoonia kammerkoori salvestistelt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti filharmoonia kammerkoor
Eesti filharmoonia kammerkoor Foto: Kaupo Kikkas

Eesti filharmoonia kammerkoori 40. sünnipäeva puhul kõlab juunis paljudes kaubanduskettides ja -keskustes Eesti muusika kammerkoori salvestistelt.

Lugude valiku Eesti filharmoonia kammerkoori plaatidelt tegi muusikapsühholoog Dali Kask, kelle sõnul pole kaubanduskeskuste siseraadios varem koorimuusikat mängitud: «Kui tavaliselt oleme harjunud koorimuusikat kuulma laulupeol või kontserdisaalis, siis seekord on harukordne võimalus tuua poekülastajale lähemale nii olulist osa meie muusikakultuurist. Soovin omalt poolt Eesti filharmoonia kammerkoorile palju õnne ja edu edaspidiseks,» lisab Kask.

Eesti koorimuusikast kuulevad kauplusekülastajad tuntud autorite lugusid, nagu Veljo Tormise «Armastus», «Kutse jaanitulele» ja «Kui mina alles noor veel olin», August Hermanni «Munamäel». Artis Media vahendusel kõlavad need 200 kaupluse siseraadio eetris – Maxima, Prisma ja Selveri kettides, samuti Viljandi Centrumis, Eedeni keskuses, Mustika keskuses ja paljudes teistes ostukeskustes üle Eestis.

Eesti filharmoonia kammerkoori 40. sünnipäev kulmineerub 30. juunil kontserdiga Noblessneri valukojas. Sünnipäeva tähistatakase veel teiste sündustega – kontserdi ajal on Noblessneri valukojas väljapanek kammerkoori plakatitest läbi aegade, koori tegevusest on ilmumas raamat «Kammerlauljad» ning galerii Positiiv eksponeerib juunis-juulis oma akendel fotonäitust «Peaproov».

Märksõnad
Tagasi üles