P, 5.02.2023

Uue Loomingu Maja avab hooaja Lauri-Dag Tüüri sooloplaadi esitluskontserdiga

Kultuuritoimetus
Uue Loomingu Maja avab hooaja Lauri-Dag Tüüri sooloplaadi esitluskontserdiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lauri-Dag Tüür ja Mikk-Mait Kivi
Lauri-Dag Tüür ja Mikk-Mait Kivi Foto: Pressifoto

Reedel, 10. juunil toimub Uue Loomingu Majas helilooja Lauri-Dag Tüüri uue plaadi «Waves Of Silent Whispers» esitlus audiovisuaalse kontserdina. Visuaalid on spetsiaalselt uue plaadi muusikale loonud videokunstnik Mikk-Mait Kivi. Sündmusega avatakse Uue Loomingu Maja (ULM) tänavune hooaeg, mille märksõnaks on «muusika.»

Helilooja Lauri-Dag Tüüri uus album on tema enda sõnul inspireeritud nendest haruldastest hetkedest, kui tekib ootamatult tunne, nagu maailm avarduks ja me oleks järsku kontaktis millegi endast suuremaga. «Waves Of Silent Whispers» on Lauri-Dag Tüüri teine sooloplaat. Varasemalt on helilooja avaldanud albumi «Polar Night Jet» (2020) ning loonud muusikat paljudele teatrietendustele ja filmidele.

Reedesel kontsertetendusel tuleb ettekandele kogu album, mis koosneb kolmest loost. Tüür sõnab, et lood omakorda moodustavad ühe terviku, nii et nendesse võib suhtuda ka kui ühe loo erinevatesse osadesse. Muusikale on visuaalid loonud ULMa videokunstnik Mikk-Mait Kivi. «Kontserdi visuaalne keel seisneb peamiselt orgaaniliste mustrite jälgimises ja nendega mängimises. Andes ruumi iseenda lõputule väiksusele ja võrreldes seda inimmõistuse arusaamaga maailma toimimise mehanismidest tekib sümbioos, mille käigus saab end tunda ühtaegu kõikvõimsana kui ka täiesti maagiliselt tühisena,» sõnab Kivi.

Esitluskontsert avab Uue Loomingu Maja hooaja. «Sel suvel on meie loomingulise tähelepanu teravik suunatud muusikale. Arvestades, mis hetkel maailmas aset leiab, arvan, et üks võimalikest viisidest nii lohutust leida kui ka vastupanu osutada on just muusika abil. Muusika tukslev süda päästab maailma!» sõnab ULMa juht Anatoli Tafitšuk. Hooaja lõpetab augustis esietenduv Lepo Sumera muusikale loodud audiovisuaalne kontsert-etendus «Südameasjad,» mille lavastajateks on Emer Värk ja Anatoli Tafitšuk ning muusikaliseks juhiks äsja aasta jazzmuusiku tiitliga pärjatud Kirke Karja.

ULMa selle hooaja õhtuse vööndi programmi kureerib IDA Raadio üks asutaja Robert Nikolajev. Suvised nädalavahetused on ULMas täidetud mitmesuguste klubimuusikasündmuste ja kontsertidega, nagu näiteks Haigla Pidu, Konsum, Art of Mosh, Suveune Öönägu, Mürk ja IDA Off Air. 

ULM on 2018. aastal asutatud kultuurikollektiiv, mis alates 2021. aastast tegutseb Tallinnas Sitsi Manufaktuuri endise katlamaja ruumides. Eelnevalt on ULM välja toonud lavastused «K O O S» (2020, lavastajad Anatoli Tafitšuk ja Emer Värk) ja «Tiny Home Production Presents: SUUREM-KUI-ELU» (2021, lavastaja Liisa Saaremäel, koostöös Eesti Muusika ja Teatriakadeemiaga), mis pälvis Eesti teatri aastaauhindadel etenduskunsti auhinna. ULMa tuumik-kollektiiv on tänaseks üheksaliikmeline.

Märksõnad
Tagasi üles