Sõltumatud Šveitsi teadlased on nendele kolmele keerulisele küsimusele nii teoorias kui praktikas pikalt vastust otsinud ning jõudnud nüüdseks pöördumatule järeldusele, millest koolis, peavoolumeedias ja eneseabiõpikutes kahjuks veel ei räägita: et inimese sureliku keha ja surematu hinge eri ennetus- ning taastusravi viisidest annab kõige kiirema ja kestvama efekti suviste rokifestivalide külastamine.
Vaprad uurijad on teaduslike välitööde ning loomsete ja taimsete katsete kaasabil avastanud, et estetiseeritud müra ja rohked detsibellid on üks organismi baasvajadusi, Maslow’ püramiidi alumiste, kõige laiemate astmete kraam. See on vundament, millele toetub kõik muu. Ehk teisisõnu: neil, kes suvel suurtel traadisimmanitel end lõõgastamas ja karastamas ei käi, tuleb talvel kehatemperatuuri ja meeleolu normi piires hoidmiseks peotäite viisi tablette krõbistada.
Kõigil enesest ning oma vaimsest ja füüsilisest tervisest hoolivatel eestlastel on nüüd põhjust rõõmustada, sest Baltikumi veerele – täpsemalt Gdańskisse, vennaliku Poola Rahvavabariigi põhjapiirile – on tekkinud festival, millele pole siin piirkonnas midagi samaväärset kõrvale seada ei minevikust ega olevikust. Rahvusvaheliste standardite kohaselt korralik B-kategooria.
Mystic Festivali ebajärjekindel ajalugu ulatub aastasse 1999. Tegu on reisiva üritusega, mis on toimunud varem nii Krakówis, Katowices, Wrocławis kui ka Chorzówis. Peale enam kui kümnendi kestnud vahepealset vaikust tõusis see 2019. aastal tuhast ning sedapuhku taas Krakówis. Siis sundis koroonaviirus peale järjekordse pausi. Läinud nädalavahetusel ärkas festival uuesti ellu Gdańskis, kuhu on korraldajatel kuuldavasti plaanis see jätta ka edaspidiseks.