R, 7.10.2022

Üks Eesti teater suleb uksed

Kultuuritoimetus
Üks Eesti teater suleb uksed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Paide Teater
Paide Teater Foto: Paide Teater

Paide Teatri kuueliikmeline meeskond lõpetab 31. detsembril 2022. Otsuseni viisid Paide linnas valitsev ebaselgus teatri tuleviku osas ning linnapoolse rahastuse oluline vähenemine.

Paide Teater alustas Paide linna kutsel tööd 2018. aasta 1. augustil. Nelja aastaga on Paide Teatrist saanud ainulaadne 21. sajandi linnateater, mille kunstilise tegevuse keskmes on kogukond ning küsimus teatri rollist tänases maailmas.

Otsus lõpetada ei ole tingitud kunstilistest põhjustest, ent kahaneva eelarve tingimustes ei ole meil võimalik jätkata teatri tegemist vastavalt püstitatud eesmärkidele. Samuti ei ole alarahastuse tingimustes võimalik teatri ja meeskonna jätkusuutlik areng.

Paide Teater on nelja hooaja jooksul toonud publiku ette 28 lavastust ja aktsiooni, viinud läbi ja kutsunud kokku kümneid ja kümneid kohtumisi, alustanud koostööd tunnustatud ja tunnustamata kunstnike ja kunstiinstitutsioonidega nii Eestis kui välismaal.

Me täname selle võimaluse eest Paide Muusika- ja Teatrimaja, Paide linna ja kõiki inimesi, kellest on saanud meie kogukond. Kummardame maani idee ees luua väikelinna teater ja kõigi nende ees, kes on aidanud utoopiast reaalsust luua.

Paide Teatri meeskond jätkab tööd selle aasta lõpuni ja toob sügisel publiku ette kaks lavastust ja kes teab, mida kõike veel!

Märksõnad
Tagasi üles