«Sierra» võidukäik jätkub! Kodumaine animafilm sai kümnenda auhinna

Kultuuritoimetus
Copy
Animafilm «Sierra». Mõtlik isa ja rehvipoeg
Animafilm «Sierra». Mõtlik isa ja rehvipoeg Foto: Filmikaader

Sander Joone «Sierra» linastus Poola festivali Short Waves rahvusvahelises võistlusprogrammis, kus pälvis festivali olulisuselt teise auhinna rikka ja dünaamilise filmikeele eest. 14. korda Poznanis toimunud Short Waves on üks olulisemaid lühifilmide platvorme Poolas.

«Sierra» keskmes on poiss, kes muutub rahvaralli ajal rehviks. Absurdikihi all peidab end isiklik lugu, mis on tõukunud autori suhtest oma isaga. Värvikireva arvutianimatsiooni kõrval näeb filmis ka 16 mm üles võetud kaadreid ralliteemalisest nukufilmist, mille animeeris 80ndatel autori isa Heikki Joon.

Mai alguses valiti «Sierra» San Francisco filmifestivali parimaks lühianimafilmiks, mis annab filmile õiguse kandideerida Oscarile. Sel suvel saab filmi näha teiste seas sellistel festivalidel nagu Palm Springs ShortFest, Odense ja Valencia rahvusvaheline filmifestival Cinema Jove. Eestis rallitab «Sierra» augustis.

«Sierra» režissöör, stsenarist ja peakunstnik on Sander Joon. Produtsendid on Aurelia Aasa (AAA Creative) ja Erik Heinsalu (BOP! Animation). Filmi helilooja on Misha Panfilov, helindaja Matis Rei. Animaatorid on Henri Kaido Veermäe, Valya Paneva, Teresa Baroet, Sander Joon. Taustakunstnik on Hleb Kuftseryn.

Filmi arendust ja tootmist on toetanud Eesti kultuurkapital ning Eesti filmi instituut.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles