R, 7.10.2022

Ruth Karemäe 90! «#metoo ahistamisskandaalid on põlvkondade konflikt!»

Feliks Undusk
, ajakirjanik ja poliitik
Ruth Karemäe 90! «#metoo ahistamisskandaalid on põlvkondade konflikt!»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Üks tuntumaid omaaegseid naissaatejuhte Ruth Karemäel on oma viis, kuidas päevale särts sisse saada. Ta teab, et pool tundi ja tass kanget kohvi on kindel ja kiireim viis tujutusest üle saada. „Tõusen kohe, panen kõrvaklapid pähe, lülitan raadio sisse, kohvimasina käima ja sean end oma kiiktooli istuma. Kuulan Viker­raadiot, timmin kohvi ja ootan, kuni eluvaim sisse tuleb.”
Üks tuntumaid omaaegseid naissaatejuhte Ruth Karemäel on oma viis, kuidas päevale särts sisse saada. Ta teab, et pool tundi ja tass kanget kohvi on kindel ja kiireim viis tujutusest üle saada. „Tõusen kohe, panen kõrvaklapid pähe, lülitan raadio sisse, kohvimasina käima ja sean end oma kiiktooli istuma. Kuulan Viker­raadiot, timmin kohvi ja ootan, kuni eluvaim sisse tuleb.” Foto: Peeter Langovits

Täna, 28. juunil tähistab 90. sünnipäeva teleajakirjanik ja tõlkija Ruth Karemäe. Juubeli puhul avaldame täismahus uuesti ajakirjanik Feliks Unduski intervjuu Karemäega, mis ilmus 2020. aastal ajakirjas 60+.

Omal ajal eestlasi tundide kaupa teleri ette naelutanud malbe olekuga saatejuht Ruth Karemäe elab vaikselt oma elu. Ta tõuseb hommikul kohe üles, paneb kõrvaklapid pähe, lülitab raadio sisse, kohvimasina käima ja seab end oma kiiktooli istuma. Kuulab Vikerraadiot, timmib kohvi ja ootab, kuni eluvaim sisse tuleb. Vahepeal kontrollib ka, et kas on juba tulnud.

Kas eakusel on ka mõni eelis nooruse ees?

Märksõnad
Tagasi üles