K, 30.11.2022

Pärnu roki- ja džässirahvas saab endale uue kontsertkoha

Kultuuritoimetus
Pärnu roki- ja džässirahvas saab endale uue kontsertkoha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ansambel Sibyl Vane.
Ansambel Sibyl Vane. Foto: Johanna Roos

Neljapäeval, 7. juulil kell 20 avatakse Sibyl Vane’i kontserdiga suvepealinnas uus siseruumides paiknev kontsertkoht nimega Wunderbaar.

Kui 2020. aasta koroonakevadel sulges kultuuriklubi Tempel oma uksed, ei jäänud suvepealinna ühtegi aastaringset siseruumides asuvat kontsertkohta. Kolme ettevõtliku pärnaka suure ja tubli töö tulemusel on valmis saanud aga korraliku lava ning helitehnikaga varustatud Wunderbaari nime kandev baar, mis keelekastele lisaks võtab hea meelega oma lavalaudadel vastu esinejaid. Suur avapidu toimub neljapäeval, 7. juulil algusega kell 20.

Avakontserdil üles astuva Sibyl Vane’i manageri ja bassisti Heiko Leesmendi sõnul on nemad Wunderbaari avamist pikisilmi oodanud.«Meile on alati oluline olnud, et Pärnus oleks koht, mis võimaldaks linna hoida nii Eesti kui ka muu maailma artistide tuurigraafikus. Wunderbaar on stiilne ja äge koht, mida veavad eest tõelised muusikasõbrad ning seetõttu olime hea meelega valmis selle lava sisse õnnistama. Loodan väga, et paljud artistid leiavad nüüd taas tee Pärnusse esinema,» sõnas Leesment.

Wunderbaar asub ajaloolisel Pärnu REVi territooriumil, kus juba mõne aastaga on tekkinud vanadesse lao- ja garaažipindadesse põnevaid söögi- ja joogikohti. Aadressil Lai 10/1 asuv Wunderbaar hakkab selle asutajate Argo Karuse, Martin Müüriseppa ja Martin Raba sõnul tulevikus võõrustama mitmekesist programmi.

Asuatajate ehk wunderellide (nagu nad ennast naljatades nimetavad) nägemuseks oli luua Pärnusse koht, kus lisaks jookidele oleks ka piisavalt suur lava. «Sellist paika varem ei olnud ja võib öelda, et saime nüüd selle tehtud. Wunderbaar mahutab ligikaudu 150 kontserdi külastajat ning muusikastiilide osas ei keskenduta vaid ühele žanrile, seega on esinema oodatud nii jazz, pop kui ka rokibändid. Plaanime olla avatud aastaringselt, et pärnakad saaksid ka sügis-talvisel hooajal kontserte nautida. Lisaks ka muid üritusi, olgu selleks teater või mingi muu show,» ütles Wunderbaari asutaja Argo Karuse.

Märksõnad
Tagasi üles