P, 27.11.2022

Rakvere keskväljakule kerkis kummaline diskokera

Kultuuritoimetus
Rakvere keskväljakule kerkis kummaline diskokera
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Diskokera Rakvere keskväljakul
Diskokera Rakvere keskväljakul Foto: Pressifoto

Tallinnas ja Rakveres kerkisid üleöö linnapilti hiiglaslikud installatsioonid kassetist ja diskokerast. 23. juulil toimuva Rakvere Funkfesti raames disainisid Eesti Kunstiakadeemia tudengid Mikael Ristmets ja Martin Sepp Rakvere keskväljakule taas puidust ebatraditsioonilise installatsiooni.

Kui eelmisel aastal disainis Ristmets hiigelkasseti, siis sedapuhku mõtlesid tudengid jätkata samas suunas, kuid teha midagi ruumilisemat.

«Otsisime asju, mis funk- ja diskomuusikaga seonduvad ja meile meeldivad. Diskokera sümboliseerib hästi tantsimist ja gruuvit vaibi. Selle motiivi keerasime natukene ruumilisemaks,» ütles Sepp. 

Telliskivisse püstitatud ruumiline kassett valmis Mikael Ristmetsal juba eelmisel aastal, kui oli Rakvere keskväljakul linnarahvale vaatamiseks. Ristmetsa sõnul sai Funkfesti põhielemendile kassetile antud linnaruumi sobiv ruumilisus ja õhulisus. 

«Kuna funkmuusika on ka ise hoogne ja mänglev, sai ka installatsioonile lisatud kalde näol hüplikkust,» märkis Ristmets. Noorarhitektid loodavad, et rakverelased ja tallinlased võtavad installatsiooni hästi omaks. 

Rakvere Funkfesti peakorraldaja Johannes Pihlaku sõnul pole välistatud, et ruumilised installatsioonid järgmisel aastal mõnda kolmandassegi linna laienevad.

«Alustasime Rakverest, now we here,» lausus ta Telliskivis asuva installatsiooni kõrval rätsepistes Põhjala alkoholivaba IPAt rüübates. 

Rakvere Funkfest toimub 23. juulil, kui peaesinejana astub üles maailmakuulus Islandi eurolaulik Dadi Freyr.

Eesti artistidest astub oma erilise ja südamelähedase funk-repertuaariga üles Alika Milova. Lisaks tantsutavad rahvast Siim Aimla Funk Band koos Sofia Rubinaga, Arg Part ja Rahel.

Taas on programmis ka traditsiooniks saanud muusikaline eriprojekt, mille üheks solistiks on välja kuulutatud Marten Kuningas. Mis teemaline tänavune eriprojekt tuleb, kuuleb juba uuel nädalal. 

Märksõnad
Tagasi üles