L, 1.10.2022

KULTUURIS KUUM ⟩ Ukraina lastele tantsu õpetav Eesti seikleja läbis uskumatu 500 km ekspeditsiooni

Kultuuritoimetuse jutusaate värske osa!
Ralf Sauter
, ajakirjanik
Ukraina lastele tantsu õpetav Eesti seikleja läbis uskumatu 500 km ekspeditsiooni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kartmatu seikleja ja tantsija Joel Juht
Kartmatu seikleja ja tantsija Joel Juht Foto: Madis Veltman

Postimehe kultuuritoimetuse taskuhäälingut «Kultuuris kuum» külastas seikleja, ellujääja, tantsija ja ettevõtja Joel Juht, kes veab suvist elustiililaagrit Camp of Hip-Hop ning õpetab oma tantsukoolis riskigruppi kuuluvaid noori tantsima. Juhiga rääkis kultuuritoimetuse ajakirjanik Ralf Sauter.

Saate teises pooles tuleb juttu Joel Juhi uskumatutest ekstreemseiklustest. 2007. aastal läbis Juht Sahara kõrbes 250 km pikkuse ultramaratoni Marathon des Sables. 2022. aastal osales Juht kuuepäevasel Lapland Arctic Ultra ekspeditsioonil, läbides Põhja-Rootsis kuni -33 kraadises külmas 500 kilomeetrit. Ultramaraton Sahara kõrbes oli jääkülmas läbi tehtud jõukatsumuse kõrval käkitegu, leiab Juht. Juht on ainus eestlane, kes Lapland Arctic Ultral osalenud.

«Kui oled juba 186 kilomeetrit läbinud, hakkad mõtlema, kas oled ikka õiges ajas, teed asju õigesti, kas ikka on kõik hästi. Hirmutunne tekkis ja need kuus päeva tundusid igavikulised, sest pidi olema katkematus füüsilises liikumises. Kui ma enne ekspeditsiooni mõtlesin, et see saab hull olema, siis tegelikult oli see hull-hull-hull, väga hull!» Juht räägib saates lähemalt, millised raskused nende proovilepanekutega kaasnesid.

Joel Juht Lapland Arctic Ultral
Joel Juht Lapland Arctic Ultral Foto: Linnéa Isaksson / erakogu

Elustiililaager Camp of Hip-Hop toimub juuli viimasel nädalal. See toob kohale maailmas kõrgelt hinnatud tänavatantsustaarid ja ühendab Kasvu Hoone alal koolitused Eesti tuntud nägudega eri valdkondades. Kasvu Hoones räägivad inspireerivalt oma kogemustest Mihkel Raud, Sandra Raju, Jüri Muttika ja teised.

Joel Juht on enda tantsukoolis ja keelekümbluslaagris õpetanud riskigruppi kuuluvaid Eesti noori, aga ka Ukrainast pärit lapsi, kelle läbielamisi on Juhi sõnul valus näha. «See jääb meelde. Kui üks poiss ütles naerdes, et ta hüppas pikali ja pommidega lennuk lendas üle... Nende jaoks on see mäng, nad ei saa isegi aru, mis tegelikult toimub. Nad on nii noored.» Saates kuuleb, milline on olnud Juhi kogemus Ukraina lastega ning kui keeruliseks on koroonapandeemia tagajärjel läinud Eesti noortega kontakti leidmine.

Märksõnad
Tagasi üles