Leslie Da Bass läheb kuule

Kultuuritoimetus
Copy
Leslie Da Bass
Leslie Da Bass Foto: Inga Vatsk-Laasner

Kunstnik ja muusik Leslie Da Bass (Leslie Laasner) kutsuti esimese eestlasena osalema rahvusvahelises projektis The Lunar Codex, mis arhiveerib kunstnike tööd NanoFiche tehnoloogial ajakapslitesse ja toimetab need koostöös NASAga kuule. 116 riigi kunstnike looming jõuab kuule kolme saadetisena ja Da Bassi looming läheb lendu kolmanda grupiga The Polaris Collection nime all, mis toimetatakse kuu lõunapoolusele koos NASA mobiilse robotiga Viper Rover 2023 aasta novembris.

«Tegemist on põhimõtteliselt kosmilise pudelipostiga, ajakapslitega, avastajatele tulevikus. Need talletavad endas kaasaegse loomeinimeste mõttemaailma ja see on minumeelest täiesti kosmiliselt äge idee! Mul on eriti hea meel, et saan omamoodi kuule astuda, ajal, mil kosmos on just uuesti pildil ka läbi James Webbi teleskoobi. Lapsepõlves unistasin kosmonaudiks saamisest ja palun - never stop dreaming,» kommenteeris Leslie ise.

Leslie Laasner - Manicure
Leslie Laasner - Manicure Foto: Repro

Dabassi loomingut hakkavad ajakapslis esindama maal «Manicure», neli audiolugu: «Pisar», «Dressibluus», «Kõlarid» ja «Find What You Love And Let It Kill You» ning lühimängufilm «Kevin, Ei!»

Projekti idee on selle looja ja kuraatori Samuel Peralta sõnul, et selle kapsli avastajad näeksid kunagi maailma, mis vapustatuna katkematutest sõdadest, pandeemiatest, probleemidest, suutsid inimesed ikkagi oma unistustes olla sellest kõigest kõrgemal ja luua midagi ilusat ja head.

The Lunar Codex on esimene kunsti ja kultuuri lähetus kuule. Rohkem infot projekti kohta leiab:

lunarcodex.com

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles