K, 5.10.2022

Meremuuseum avab Lola Tehveri maalinäituse «Sireenide laul»

Kultuuritoimetus
Meremuuseum avab Lola Tehveri maalinäituse «Sireenide laul»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lola Tehveri «Amphitrite»
Lola Tehveri «Amphitrite» Foto: Eesti Meremuuseum

Alates reedest, 29. juulist ootab Paksu Margareeta külastajaid Eesti maalikunstniku Lola Tehveri näitus «Sireenide laul». Seeläbi jätkab Eesti Meremuuseum mereteemaliste kunstiteoste tutvustamist.

«Merekultuur elab ka kunstis. Seni oleme toonud avalikkuse ette merehõngulist loomingut eelkõige püsiva ekspositsiooni või ajutiste näituste osana. Edaspidi soovime pöörata sellele suuremat tähelepanu – merele pühendatud ja sellest innustatud kunstiteosed annavad edasi merekultuuri osa, mis sõnadesse ei mahu.

Tänavu toome esile Lola Tehveri loomingu, mis avab tuhandete aastate eest sündinud uskumusi mere ja naiste seoste teemal. Jätkame teiste Eesti kunstnike merest kantud teostega,» ütles Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen.

Lola Tehveri maalinäitus «Sireenide laul» ootab külastajaid Paksu Margareeta esimese korruse galeriis. See hõlmab kaheksat julget värvirohket teost, millest igaüks käsitleb naiseks olemise vormi ning naisenergia teadlikku kasutamist.

«Rõõm on, et kunst liigub inimestele aina lähemale ja üha ootamatutes paikades. Minu maalide kuju võtnud lood sireenidest on lood teatud väelisest osisest, mis on naistes kõigi kultuurikihtide kiuste säilinud.

Sellest kujunes saladus, mille me tihti unustame – naistel on jõud, mis on loomupäraselt meie sees. Tegelikult meis kõigis, aga naised pääsevad sellele mingil ürgsel põhjusel oluliselt kergemini ligi. Alles läbi meis peituvate vägede tunnistamise ja tunnustamise suudab meist igaüks oma elus leida tasakaalu ning teha muudatusi,» sõnas maalikunstnik Lola Tehver.

Maalikunstnikuna on Lola Tehver osalenud mitmel rahvusvahelisel grupinäitusel nii Veneetsias (2014) kui ka Soomes (2020) ning Lätis (2021). Alates 2016. aastast on toimunud mitmeid grupi- ja isikunäituseid Eestis. Tema kunstiteoseid leidub paljudes erakogudes Eestis ja mitmel pool välismaal.

Lola Tehveri maalinäituse «Sireenide laul» avasündmus toimub Paksus Margareetas neljapäeval, 28. juulil. Näitust saab külastada suurtükitorni esimesel korrusel alates 29. juulist kuni aasta lõpuni.

Märksõnad
Tagasi üles