E, 3.10.2022

NÄDALA PERSOON ⟩ Märten Metsaviir: «Pean ennast Mel­chioriga üsna sarnaseks»

Märten Metsaviir: «Pean ennast Mel­chioriga üsna sarnaseks»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Millline põnev isiksus peitub «Apteeker Melchiori» filmi peaosatäitja läbitungiva pilgu taga? Märten Metsaviir on äärmiselt sügav, põnev, sisukas ja tal on palju öelda.
Millline põnev isiksus peitub «Apteeker Melchiori» filmi peaosatäitja läbitungiva pilgu taga? Märten Metsaviir on äärmiselt sügav, põnev, sisukas ja tal on palju öelda. Foto: Mihkel Maripuu

Kogu Eesti teab, kes on «Mel­chiori» triloogia peategelane Märten Metsaviir, ja nii mõnigi on mõistatanud: huvitav, milline isiksus peitub nende läbinägelike siniste silmade taga? Märteni kohal hõljub saladuseloor, sest ega ta introvertse inimesena just eriti varmalt oma hinge laiali laotama kipu. Kuid meie kohtumisel taipan, et kinnisus käib pinnapealsete teemade kohta. Kui minna väga sügavale, on ta ülimalt siiras.

«Las ma kannan ise teie kotti,» pakub ta, kui sammume mereäärsele platvormile juttu ajama. See ütleb Märteni kohta päris palju: ta ongi harjunud märkama ja peab abivalmidust iseenesestmõistetavaks. Kiire kuulsuse kõrkust temas ei leidu. «Ma ei pane kunagi ennast esiplaanile. Mul ei ole seda vaja.»

Mida ise endast esimesena räägiksite?

Oi, ma ei räägiks üldse. Mu parim sõber Draamateatrist ütleb selle kohta hästi: maailm on introverte täis, aga mina olen kõige introvertsem inimene, keda ta näinud on. Ma hea meelega oleks üldse vakka.

Sellel, et ma olen näitleja, ei ole midagi pistmist minu ego või edevusega. Mul pole sellist sisemist survet, et pean minema lavale või oma nägu igal pool näitama – ei pea! Teeksin hea meelega elu lõpuni filme nii, et ma ei peaks mitte ühtegi intervjuud andma. 

Mida põnevat võtteplatsil toimub, mida publik saalis ei oska isegi ette kujutada? Väike vihje, et publik saalis teaks pilku teritada?

Üks võte sügaval metsas, kuhu toodi deltaplaani mootor, et tuult tekitada. Kui see käima pandi, siis reaalselt – see puhus kõik minema! Siis pidi...

Märksõnad
Tagasi üles