P, 29.01.2023

Raskeroki legend Wolfmother esineb esmakordselt Tallinnas

Kultuuritoimetus
Raskeroki legend Wolfmother esineb esmakordselt Tallinnas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Andrew Stockdale ansamblist Wolfmother
Andrew Stockdale ansamblist Wolfmother Foto: WENN

Tuleval teisipäeval, 16. augustil annab Helitehases kontserdi Austraalia rokilegend Wolfmother. Erikülalisena on laval ka Eesti bänd Alabama Watchdog.

Wolfmother sai alguse 2004. aastal Sydney's solisti ja kitarrivõluri Andrew Stockdale'i algatusel, kes on tänaseks bändi ainuke originaalliige. Täna tuuritab Wolfmother koos trummari Hamish Rosseri ja bassisti Brad Healdiga, kes on mõlemad varasemalt tuntud populaarsest Austraalia garaažiroki bändist The Vines.

Bändi debüütalbum ilmus 2005. aastal ning oli koheselt Austraalia müügiedetabelis kolmandal kohal, samuti nimetas ajakiri Rolling Stone tollase aasta üheks plaadiks. Tänaseks on album müünud rohkem kui poolteist miljonit koopiat.

Bändil on tekkinud ülemaailmselt ka andunud fäänidest kuulajaskond, mille tõttu on Wolfmotheri esinemised tihtilugu viimseni väljamüüdud ning suurfestivalidel nagu Coachella või Lollapalooza on bänd menukas tõmbenumber.

Erikülalisena astub üles Alabama Watchdog. Eestist pärit bänd, kes viljeleb räpast ja atmosfäärilist riff rokki. Jõuline kolmik on suuteline ilma ühegi kitarrita täitma ära massiivseid helispektrumeid ning neid on juba kaks aastat järjest valitud Eesti Laulul ekspertide lemmikute sekka.

Märksõnad
Tagasi üles