P, 29.01.2023

GALERII ⟩ Hennessy Urban Festival viis rahva peomeeleollu

Kultuuritoimetus
Hennessy Urban Festival viis rahva peomeeleollu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Laupäeval toimus Põhjala tehases Hennessy Urban Festival, mis tõi kokku mitmete Eesti kunstnike ja muusikute loomingu. Üritusel käis lõbusalt aega veetmas ja inspiratsiooni ammutamas ligikaudu tuhat inimest.

Põhjala tehasesse saabus festivalipäevaks merekonteiner, mis sai inimeste silme all kaetud pilkupüüdva kunstiga. Nimelt avanes külastajatel võimalus jälgida Robin Nõgisto ja kunstiduo Colorees maalide valmimist, alates ettevalmistusest kuni viimase viimistluseni.

Alates 21. augustist on konteiner Solarise keskuse juures huvilistele uudistamiseks ja toimetatakse septembri lõpus Viinistu kunstimuuseumisse, kus sellest saab püsieksponaat. Reaalajas lõi kunsti ka Tarrvi Laamann, kes kattis värviga mastaapse lõuendi - ligi kolmemeetrised Põhjala tehase rauduksed.

Kunst ei piirdunud aga sellega, sest Põhjala tehase seinad kaeti ürituse ajaks Eesti maalikunstnike Edward von Lõnguse, Soho Fondi, QBA ning Alar Tuule loominguga. Pop-up müügipunktides oli oma loomingut müümas mitmeid kunstnikke ja moedisainereid, kes tagasid selle, et keegi festivalilt tühjade kätega lahkuma ei peaks.

Mõnusad muusikalised võnked tõid inimesteni Motobor, Modulshtein, Marta Vaarik, Misha Panfilov Septet, CT Venom, Alari Teede ja YASMYN. Rahva tõmbasid õhtu vältel käima DanceAct tantsustuudio tantsijad.

Festivalil avanes võimalus üheskoos viimaseid suveõhtuid nautida, olles ümbritsetud kunstist ja muusikast. «Kutsusime üritusele esinema mitmeid artiste, kelle nimi ei pruugi veel esimese asjana iga eestlase peas tulukest põlema panna, kuid kes on tulevikutegijad. Ühtlasi soovisime ka inimesi mitmekülgselt inspireerida, et sügisele saaks vastu minna uue energiaga. Eesti loovinimesed on ääretult andekad ja taoliseid festivale võiks ning tuleks tulevikus ellu viia veelgi,» sõnas PRIKE AS Hennessy brändijuht Hanna Laasmägi.

Festivalil kasutuses olnud topside disaini lõi Lola Tehver, kelle värviderohke kunst on pühendatud naiselikule energiale. Üritust aitas korraldada üritusturundusagentuur Orangetime Event.

Märksõnad
Tagasi üles