P, 29.01.2023

INTERVJUU ⟩ Aasta jazz-muusik Kirke Karja: kuradile, me ei kavatse teha, nagu teised ütlevad

Janar Ala
, toimetaja
Aasta jazz-muusik Kirke Karja: kuradile, me ei kavatse teha, nagu teised ütlevad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kirke Karja ütleb, et kui on olnud vaja valida, siis on kõike muud olnud lihtsam hüljata kui muusikat. FOTO: Rene Jakobson
Kirke Karja ütleb, et kui on olnud vaja valida, siis on kõike muud olnud lihtsam hüljata kui muusikat. FOTO: Rene Jakobson Foto: Rene Jakobson

Pianist Kirke Karja on Eesti jazz’i tulevikulootus. Ei, tegelikult on ta Eesti jazz’i olevikulootus. Ei, ta ei ole lootus. Temale pandud lootused on juba täitunud. Aga loota on põhjust ka edaspidi. Trioga Karja/Renard/Wandinger andis ta välja plaadi «The Wrong Needle». See ei ole väga vastutulelik plaat, vaid kipub kuulajale pigem ultimaatumeid esitama. Meiega või meieta?

Trio käis just turneel, mis lõppes Itaalias. Kirke Karja ütleb, et tema senise karjääri pikimal. Ja põeb natuke, et ainult üheks kontserdiks sai ette võetud lennureis Milanosse. Ütleb, et kindlasti peaks seda keskkonnale tekitatud kahju lähemas tulevikus kuidagi korvama. Kuna oleme tuttavad, mõtlesime sinatada.

Kirke Karja

Lisaks triole Karja/Renard/Wandinger mängib või on mänginud ansamblites Heliotroop, Pae Kollektiiv, Kirke Karja Kvartett, Captain Kirke and the Klingons, Kirke Karja Trio.

2022. aastal valiti Kirke Karja aasta jazz-muusikuks

2019–2021 oli Eesti Jazziliidu juhatuse esimees, praegu välissuhete juht.

2014 pälvis Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu noore jazz’i-talendi auhinna.

Eelmise aasta lõpus kaitses doktorikraadi teemal «Protsessimuusika elementidest jazzmuusika kompositsioonis ja improvisatsioonis».

Märksõnad
Tagasi üles