P, 29.01.2023

VÄLKARVUSTUS ⟩ Esmamuljed esilinastuselt! Kas «Apteeker Melchior. Viirastus» ületab vaatajate ootused?

Esmamuljed esilinastuselt! Kas «Apteeker Melchior. Viirastus» ületab vaatajate ootused?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1

Täna, 15. augustil esilinastus Apteeker Melchiori filmiseeria teine film, «Apteeker Melchior. Viirastus». Mida uuest filmist arvata ja kas tasub ka vaadata, käis vaatamas kultuuriajakirjanik Ralf Sauter.

Keskaegse krimipõneviku teises filmis ehmatab öövahti kohutav viirastus – rikka kaupmehe traagiliselt uppunud tütar. Hommikuks on vahimees kõrgest tornist surnuks kukkunud ja kahtlastes õnnetustes kaotavad elu veel mitu inimest.

Neid sündmusi uuriva Melchiori teed ristuvad nii lõbutüdruku kui preestriga, nii võõramaa kunstniku kui hullunud ketseriga. Vihjed viivad ta Pirita kloostrisse, mille sünged võlvid varjavad unustusse maetud ohtlikku saladust.

Kaader filmis «Apteeker Melchior. Viirastus»
Kaader filmis «Apteeker Melchior. Viirastus» Foto: Robert Lang

Filmi režissööri Elmo Nüganeni sõnul on esimene film sissejuhatus Melchiori ja keskaegse maailma juurde, nüüd astutakse veel samm edasi. «Me näeme keskaegse inimese ja tolleaegse elu varjatud poolt. Ühes Tallinna hoovis viirastub. Aga mis on selle viirastuse taga? See harukordne juhtum sunnib Melchiori tungima inimhinge sügavustesse, mis on täis salapära, psühholoogilisi vastuolusid ja kurioosume, salaviha ja salaarmastust,» sõnas ta. 

Nüganeni sõnul on kõik triloogia osad toodetud eraldiseisvate mängufilmidena: «Igas filmis on uus põnev krimilugu. Teises filmis tuleb Melchioril apteekritöö kõrvalt abifoogtina üha rohkem aega pühendada linna tabanud mõrvadelaine lahendamisele. Lisaks saab vaataja näha, millises suunas kujuneb Melchiori suhe salapärase tütarlapse Keterlyniga.»

Apteeker Melchiori triloogia põhineb raamatumüügi edetabelite tipust tuntud Apteeker Melchiori romaanidel. Stsenaristid Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme põimisid triloogia teise filmi stsenaariumis raamatust «Apteeker Melchior ja Rataskaevu viirastus» tuntud tegelased ja sündmused täiesti uute ja põnevate, filmi jaoks loodud keerdkäikudega.

Filmi režissöör on Elmo Nüganen («Nimed marmortahvlil», «1944»), produtsentideks on Taska Film («O2», «Fred Jüssi. Olemise ilu», «Talve», «Klassikokkutulek», «Nimed Marmortahvlil», «1944»), Nafta Films («O2», «Supilinna salaselts»), Apollo Film Productions («Talve», «Vanamehe film», «Soo») ja HansaFilm («Tõde ja õigus»). Apteeker Melchiori film valmib Eesti-Saksa-Läti-Leedu koostöös, kaastootjateks on Maze Pictures Saksamaalt, Film Angels Productions Lätist ja InScript Leedust. Operaator on Mihkel Soe, kunstnik Matis Mäesalu, monteerija Marion Koppel, helilooja Liina Sumera, eriefektide juht Jan Viljus.

Märksõnad
Tagasi üles