K, 4.10.2023

Noblessneri valukoja Nobeli saalis esietendub Lauri Lagle uuslavastus

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Lauri Lagle lavastus «Ainult jõed voolavad vabalt». Trupp kasari jõe ääres loomelaagris.
Lauri Lagle lavastus «Ainult jõed voolavad vabalt». Trupp kasari jõe ääres loomelaagris. Foto: press

Neljapäeval, 25. augustil esietendub Noblessneri valukoja Nobeli saalis Lauri Lagle lavastus «Ainult jõed voolavad vabalt». Laval on Marika Vaarik, Mari Abel, Katariina Tamm, Rea Lest, Rasmus Kaljujärv, Jörgen Liik, Sander Roosimägi ja Simeoni Sundja.

Lavastus on lavastaja Lauri Lagle ning tema trupi neljas koostöö. Ühine ekspeditsioon algas peaaegu kolm aastat tagasi. Näitlejate vahetu energia, kummastavad ja meeldejäävad atmosfäärid, igatsus tõusta argisest kõrgemale, aga samas argisest kinni hoides – need eesmärgid on kandnud seniseid lavastusi.

«Ainult jõed voolavad vabalt» on kontsert inimesest. Katkematu muusikaline rännak rokib, kisendab, hellitab, igatseb, pettub, unistab. Mängitakse trumme, kitarre, paaniflööti ja kummipalli. Pannakse käed rinnale risti või silmade ette ja lauldakse. See on, nagu vaataks üht hiigelsuurt maali, või nagu loeks üht paksu romaani, või nagu hulguks mööda lõppematut linna, otsimata midagi kindlat, kuid ometi liikudes tunde ja tunde. Kui oled kord alustanud, siis lõppu ei oota.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles