E, 2.10.2023

Sveta baar valiti Euroopa 22 erilisema kontsertpaiga hulka

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Sveta baar.
Sveta baar. Foto: Mihkel Maripuu

Üle-euroopaline kontserdipaikade võrgustik Liveurope valis sel nädalavahetusel oma 5. sünnipäeva tähistava Sveta baari kahekümne kahe esinemispaiga sekka, mis on oma rahvusvahelise tegevusega silma paistnud, tutvustades igal aastal üle 200 eriilmelise Euroopa artisti.

Võrgustikku kuuluvad esinemispaigad mitmel pool Euroopas, sealhulgas Suurbritannias, Hispaanias, Portugalis, Norras, Taanis, Kreekas ja Itaalias. «Tervitame põnevusega uut võrgustikuliiget Sveta baar, kes on ühtlasi meie esimene liige Baltimaadest. See tähistab ka uut etappi Liveurope platvormi kasvuteekonnal,» ütles Fernando​ Bittencourt Hersan, Liveurope’i partnerlusjuht.

«Tähistades sel nädalavahetusel 5. tegutsemisaastat, on meil suur au liituda selliste legendaarsete Euroopa kontsertpaikadega. Liveurope tugi annab meile suurepärase võimaluse pakkuda oma publikule järgnevatel aastatel veelgi eri-ilmelisemat valikut uutest Euroopa esinejatest. Ühtlasi loodame, et meie võrgustikuga liitumine äratab huvi teistes Euroopa kontserdipaikades Eesti ja kogu Baltikumi ägedaimate artistide vastu,» sõnas Roman Demtšenko, Sveta Baari live-muusika programmijuht ja Damn.Loud Agency promootor.

Alternatiivkultuuri keskus Sveta baar asub Telliskivi loomelinnakus. Oma tegevusega toetavad nad nii kohalikku kui rahvusvahelist elava muusika kultuuri. Peale kolmandat tegutsemisaastat pärjati Sveta baar Eesti Muusika ja Ettevõtlusauhindadel tiitliga «2019. aasta kontsertpaik» tugeva ja sõltumatult kureeritud programmi ja kõrge produktsioonitaseme eest. Lisaks elava ja klubimuusika üritustele toimuvad baaris ka näitused, teatrietendused ja filmilinastused. Sveta baar on ka üks Tallinn Music Weeki toimumispaiku.

Tuleval nädalavahetusel tähistab Sveta Baar oma viiendat sünnipäeva suurejooneliste pidustustega enda majas. Pidustused toimuvad 27. kuni 29. augustil ning programm koosneb kolmest Sveta Baari DNA osast – reiv, drag-show ja live muusika. Teiste hulgas näeb laval hip-hop printsessi Yasmyni, eklektilise Kitty Florentine, drag esinejaid Helgi Saldo ja Chloe Lagucci ning terve nimistu erinevaid live bände, nagu Kannabinõid, Tovarish Astronom jpt. Tutvu esinejatega siin!

Liveurope võrgustik loodi 2014. aastal Brüsselis paikneva Ancienne Belgique nimelise kontserdipaiga poolt. Organisatsiooni eesmärk on tõsta esile Euroopa elava muusika esitajate uut põlvkonda, aidates neil jõuda uue publikuni. Võrgustikku valitud esinemiskohad paistavad silma oma professionaalse infrastruktuuri, hea rahvusvahelise maine ning pühendumusega Euroopa artistidele.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles