GALERII ⟩ Tõeline elamus! Kultuurisõbra tänuõhtul esinesid noored Eesti muusikavirtuoosid

Kultuuritoimetus
Copy

Reedel Viimsi Artiumis toimunud Kultuurisõbra tänuõhtul anti pidulikult üle Hansa Grupi Noore Muusiku fondi kuue tuhande euro suurune stipendium, mille pälvis Londonis õpinguid alustanud pianist Tähe-Lee Liiv. Tänuõhtul esinesid Eesti tipud.

Solistidena esinesid tänuõhtul tšellist Marcel Johannes Kits, viiuldaja Hans Christian Aavik, pianist Karolina Aavik, kontratenor Martin Karu ja eriprojektina dirigent Henri Christofer Aaviku juhatatav Euroopas õppivate noorte muusikute orkester.

Õhtu erikülaline oli New Yorgi jazzimaailmas endale nime teinud Holger Marjamaa koos oma trio ja lauljatar Marianne Leiburiga. Kontsertkava koostas produtsent Greten Lehtmaa, kes oli ka Hans Christian Aaviku ja Karolina Aaviku esimese plaadi «Aeternus» väljaandja.

Tänuõhtu raames esinesid tervitustega kultuuriminister Piret Hartman, ERSO peadirigent Olari Elts, Ukraina Ülemraada saadik Oleksi Gontsharenko ja sündmuse toetajad Alexela Grupi suuromanik Heiti Hääl ning Amserv Grupi finantsdirektor Tõnu Vanajuur. Sündmuse salvestas ja näitab oma kanalites Eesti Rahvusringhääling.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles