R, 2.12.2022

ARVUSTUS ⟩ Sõbrad, uus sarimõrvar ilmus just välja!

Tuuli Põhjakas
, ajakirjanik
Sõbrad, uus sarimõrvar ilmus just välja!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Seriaali üks põnevamaid osi on ehk isegi üleliia hirmutav sarimõrvar, kellele kohati äraütlemata vähe tähelepanu pööratakse.
Seriaali üks põnevamaid osi on ehk isegi üleliia hirmutav sarimõrvar, kellele kohati äraütlemata vähe tähelepanu pööratakse. Foto: kaader seriaalist

Briti krimiseriaal «Kaltsunukk», mida saab vaadata Jupiteris, on kummaline seriaal. See on samal ajal nii selge kriitika krimižanrile kui ka krimiseriaal, mis püüab kõiki krimižanri põhitõdesid enda kasuks tööle panna. Sel on tugev lugu, ent pole selget fookust, ning vaatajaid ootab ees omamoodi vulgaarne lapitekk krimist, komejandist ja psühholoogiast, mis vähemasti on meeleolukas.

Detektiiv Nathan Rose (Henry Lloyd-Hughes) saab ühel mitte eriti idüllilisel hommikul kõne, mis puudutab tükkideks lõigatud surnukeha tema vastasmajas. Lakke rippuma tõmmatud surnukeha uurides saab kiiresti selgeks, et tegemist pole mitte ühe, vaid kuuest ohvrist kokku õmmeldud laibaga. Surnukeha pea kuulub seejuures ühe Rose’i lahendatud kuritöö väidetavale sooritajale, kelle kohus alles kahe aasta eest tingimisi vabastas, sest Rose oli asitõendeid kompromiteerinud.

Lisaks märkab Rose, et surnukeha on seatud aknast välja näitama ... ja näib, et see osutab otse Rose’i korteri aknale. Olukorda ei muuda lihtsamaks ka see, et paljud kehaosad näivad kuuluvat inimestele, kes on kuidagi seotud Rose’i jahitud Cremation Killeriga, ja eriti keeruliseks muudab juhtumi, et tapmisloendi viimane nimi näib olevat just Nathan Rose.

Märksõnad
Tagasi üles