Filmisaade: nartsissistlik naine teeb tähelepanu saamiseks midagi eriti jubedat!

Copy

«Hendrik Alla liikuvate piltide» 255. saadet juhib kultuuritoimetuse ajakirjanik ja filmikriitik Ralf Sauter, kes räägib kahest välismaa filmist ning seejärel liigub edasi kodumaiste portreefilmide juurde.

  • Norra filmitegija Kristoffer Borgli süsimust komöödia «Iseendast kõrini» jutustab teravmeelse, lausa ebamugavust tekitavalt mürgise loo neiust, kes tekitab endale mustalt turult tellitud tablettidega raske tüsistuse, et sellega avalikkuse tähelepanu nõutada. Kui julge peab täpselt olema, et ehmatavat filmi seedida?
  • Õudusmeistri Dario Argento püüab uue rapperiga «Mustad prillid» naasta oma hiilgeaegadesse 70ndatesse, kui Argento täiendas oma meistriteostega giallo-žanri. Mis see giallo täpsemalt on ja kas tal see ka õnnestub?
  • Kinodes jookseb kaks kodumaist dokumentaalfilmi: Annika Koppeli «Keelemässaja. Mati Hint» annab intellektuaalse, aga südantsoojendava ülevaate tähtsast keeleteadlasest Mati Hindist, Sandra Jõgeva lavastatud portreefilm «Mare Tralla saladus» avab feministlikku kunstnikku Mare Trallat. Miks tasub mõlemat vaadata?
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles