K, 6.12.2023

LASTE HEAKS ⟩ Tipplaulja toob Mozarti kuulsaima ooperi Eesti peredeni

Kultuuritoimetus
Copy
Ain Anger Kuressaares.
Ain Anger Kuressaares. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Ooperilaulja Ain Anger, kes on oma võimsa häälega esinenud suurlinnades üle maailma, lõi MTÜ Ooperiga Söbraks, mis võimaldab eestlastel kogeda kõrgetasemelist, aga lühikeses vormis ooperit, mis ei käiks üle jõu ka näiteks väikestel lastel. Tänu sellele etendub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdimajas täna koguperelavastus «Mängime võluflööti», mis kevade poole pälvis Saaremaal sooja vastuvõtu.

Ooperit laiemale publikule tutvustada sooviv Anger ütles Õpetajate Lehele: «Paljud inimesed kardavad ooperit – võib-olla heidutab neid ainuüksi mõte istuda kolm tundi järjest paigal.»

Juba aprilli lõpus tõi Saaremaalt pärit Anger Kuressaare kultuurikeskusesse Mozarti «Võluflöödi» muusikaga kogupereooperi «Mängime võluflööti». See tõi kohale sedavõrd suure publiku, et oktoobris toimub mitu etendust Tallinnas, EMTA kontserdi- ja teatrimaja suures saalis. Poolteist tundi kestvat kogupereooperit saab vaatama minna täna õhtul kell 18, aga ka homme kell 14.

Lisaks Angerile astuvad lavale Raiko Raalik, Heldur Harry Põlda, Ivo Posti, Maria Leppoja, Laura Retti Laos, Merit Kraav, Sandra Laagus jt. Dirigendiks on Kaspar Mänd, lavastajateks Edmund Emge Austriast, Alar Haak ja Tanel Ting.

«Saaremaal naersid nii lapsed, teismelised, isad kui ka vanaemad,» meenutas Anger Terevisioonis aprillis toimunud etendusi. Anger lõi MTÜ Ooperiga Sõbraks koos sõprade Alar Haagi ja Siim Selisega.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles